Płyty warstwowe - szybkie i energooszczędne budowanie

płyty warstwowe - system lekkich ścianTHERMICANA - system lekkich ścian z płyt warstwowych
System zabudowy lekkich ścian THERMICANA stanowi odpowiedź na współczesne wymagania inwestorów w zakresie redukcji czasu i kosztów przedsięwzięcia budowlanego. Podstawą systemu jest dwustronna płyta warstwowa z rdzeniem styropianowym. Głównym atutem systemu THERMICANA jest jego kompleksowy charakter – zabudowa ścian polega na łączeniu gotowych płyt ze sobą za pomocą specjalnie zaprojektowanych łączników ukrytych, dzięki czemu powierzchnia zewnętrzna elewacji jest równa i spójna. Efekt gotowej zabudowy ścian uzyskuje się natychmiast po zamontowaniu. Dodatkowo, prace montażowe można prowadzić w każdych warunkach atmosferycznych. W porównaniu do tradycyjnych konstrukcji ścian, THERMICANA daje duże lepsze efekty termiczne przy niższych kosztach inwestycji. Przykładowo, 100 mm rdzenia styropianowego w płycie THERMICANA równe jest 700 cm betonu komórkowego, 190 mm cegły pełnej albo aż 250 mm cegły silikatowej. Dodatkowo, system THERMICANA charakteryzuje się odmiennością estetyczną. Ciekawe wzornictwo powierzchni i kolorów blach dodatkowo podnosi atrakcyjność budynku. System lekkich ścian THERMICANA w znacznym stopniu przyczynia się do poprawy bilansu energetycznego budynku.

Przeznaczenie
System THERMICANA znajduje szerokie zastosowanie w lekkim budownictwie szkieletowym, jako tańsza i szybsza w realizacji alternatywa rozwiązań tradycyjnych. Redukowanie podstawy fundamentowej pozwala posadowić konstrukcję na prawie każdym rodzaju gruntu. Podstawą nośną jest konstrukcja szkieletowa wykonana ze stali, do której bezpośrednio montowane są płyty THERMICANA. Dzięki walorom estetycznym i izolacyjnym, system doskonale sprawdzi się zarówno w budownictwie przemysłowym (różnorodna zabudowa hal, magazynów, obiektów produkcyjnych), rolnym (kurniki, pomieszczenia inwentarskie), jak i specjalistycznym, gdzie podstawowym wymaganiem jest osiągnięcie maksymalnego efektu izolacyjnego (chłodnie, mroźnie, pomieszczenia izolowane akustycznie).

Elementy systemu
W skład systemu THERMICANA wchodzą: płyta warstwowa dwustronna z rdzeniem styropianowym o grubości od 50 do 300 mm, mocowania typu Włozamot (łącznik ukryty), zestaw obróbek blacharskich.

THERMICANA PLUS - system lekkich ścian z płyt warstwowych o podwyższonym standardzie
Kompleksowe rozwiązanie w nowoczesnych konstrukcjach ściennych budynków. Naszym celem było stworzenie systemu łączącego wysokie walory estetyczne z wymaganiami w zakresie izolacji termicznej i akustycznej przy jednoczesnym minimalizowaniu czasu i kosztów budowy. Podstawą systemu jest dwustronna płyta warstwowa z rdzeniem styropianowym. Stanowi ona konstrukcję nośną (z funkcją dociepleniową) i elewację zewnętrzną budynku. Od wewnątrz, wykończenie ścian wykorzystuje płyty gipsowo-kartonowe, montowane bezpośrednio na płytę warstwową. W efekcie uzyskujemy wysoki standard estetyczny zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Jednak w porównaniu do budownictwa tradycyjnego, system THERMICANA PLUS pozwala na znaczne oszczędności czasu i kosztów realizacji budowy. Dodatkowo, ciekawe wzornictwo powierzchni i kolorów blach dodatkowo podnosi atrakcyjność elewacji budynku. System lekkich ścian THERMICANA PLUS w znacznym stopniu przyczynia się także do poprawy bilansu energetycznego budynku.

Przeznaczenie
System THERMICANA PLUS adresowany jest do odbiorców wymagających estetyki i funkcjonalności. Elewacja systemu odzwierciedla najnowsze trendy architektoniczne w konstrukcji i projektowaniu, natomiast standard wnętrza niczym nie różni się od wysokiego poziomu tradycyjnych budynków biurowych. THERMICANA PLUS to idealne rozwiązanie o wszechstronnym zastosowaniu – kioski, garaże, warsztaty, kontenery socjalne, budynki gospodarskie, różnorodne obiekty handlowe i usługowe. Podstawową cechą jest lekkość konstrukcji oraz brak istotnych wymagań w zakresie przygotowania terenu.

Elementy systemu
W skład systemu THERMICANA PLUS wchodzą: płyta warstwowa dwustronna z rdzeniem styropianowym o grubości od 50 do 300 mm, system zabudowy gipsowo-kartonowej, mocowania typu Włozamot (łącznik ukryty), zestaw obróbek blacharskich.

Oceń artykuł
4,36 / 11 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Polecamy Ci również

Zobacz także