Płyty klimatyczne

Jeżeli budynek nie jest wyposażony w wentylację mechaniczną, ocieplenie jego ścian od środka może skończyć się jego zawilgoceniem i związanymi z tym komplikacjami. Problemy te nie wystąpią, jeśli wewnętrzną izolację termiczną wykonamy z płyt klimatycznych.

płyty klimatycznePłyty klimatyczne stosuje się do docieplania budynków od wewnątrz, kiedy ze względu na zabytkową fasadę niemożliwa lub utrudniona jest termoizolacja zewnętrzna w obiektach sakralnych (kościołach, klasztorach, katedrach) i historycznych (zamkach, pałacach, zabytkowych kamienicach o ozdobnych elementach elewacyjnych lub np. z muru pruskiego, cegły klinkierowej).

Dzięki swojej strukturze, aktywności kapilarnej i bardzo dobrej paroprzepuszczalności, płyta samoczynnie reguluje wilgotność powietrza m.in. w bibliotekach, galeriach, muzeach, ale również w suterenach, piwnicach czy pomieszczeniach adaptowanych na cele gastronomiczne lub biurowe, zmniejszając jednocześnie zagrożenie gromadzenia się nadmiernej wilgoci. 
Zmorą niejednej spółdzielni mieszkaniowej są efekty błędnie wykonanej elewacji w postaci pleśni i zagrzybienia, spowodowane przez tzw. mostki termiczne. Calsitherm Klimaplatte likwiduje je skutecznie!

Ze względu na właściwości niepalne (klasa A1) i bezemisyjne, płyta ma szerokie zastosowanie w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej jako wkład do drzwi i ścianek przeciwpożarowych, doskonale sprawdza się również jako izolacja termiczna do kominków.

Oceń artykuł
3,22 / 18 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Ecovario

Polecamy Ci również

Zobacz także