Płyty izolacyjne do ścian przewietrzanych

Płyty izolacyjne do ścian przewietrzanych

Nowe płyty izolacyjne z grupy „PAROC® Cortex™” to produkt przeznaczony do ochrony przeciwwiatrowej ścian przewietrzanych. Są one pokryte niepalną, przepuszczalną dla pary wodnej, ale jednocześnie doskonale izolującą powietrze czarną folią.

Dlaczego kolor powłoki jest tak istotny? Niekiedy podczas instalowania ścian przewietrzanych pomiędzy płytami wykończeniowymi elewacji pojawiają się odstępy, w których jest widoczna warstwa materiałów izolacyjnych, co daje niepożądany efekt estetyczny. Przy zastosowaniu wykończenia szkłem pojawia się podobny problem. Nowe płyty „PAROC® Cortex™ b” oraz „PAROC® CortexOne™ b” zapobiegają temu, ponieważ czarna powierzchnia materiału izolacyjnego jest niewidoczna w zarówno w odstępach pozostawionych pomiędzy elewacyjnymi płytami wykończeniowymi, jak i pod elementami szklanymi.

płyty izolacyjne do ścian przewietrzanychpłyty izolacyjne z czarną powłoką

Do tej pory białe fragmenty płyt izolacyjnych trzeba było powlekać czarną farbą, aby nie były widoczne spod elementów elewacji. Wprowadzenie płyty „PAROC® Cortex™” pokrytej czarną folią rozwiązuje problem estetyczny w wykończeniu. Dzięki nowemu produktowi inwestorzy nie martwią się o efekt wizualny stosując jednocześnie materiały izolacyjne wysokiej jakości. – tłumaczy dr Audronė Endriukaitytė, kierownik marketingu i komunikacji Paroc na kraje Bałtyckie i Europę.

Wszystkie materiały z grupy „PAROC® Cortex™” z białą i czarną folią mogą być stosowane bez żadnych ograniczeń w konstrukcjach ścian przewietrzanych ponieważ są zgodne z EURO klasą palności A2-s1, d0.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: paroc.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także