Płyta izolacyjna Eurothane G

Płyta izolacyjna Eurothane G

płyta poliuretanowaWiele osób boryka się z problemem zaadoptowania poddasza do celów użytkowych. Bywa jednak często, że tradycyjne sposoby docieplenia zabierają zbyt dużo przestrzeni nad głową, co powoduje znaczne pomniejszenie powierzchni użytkowej.

Grubość warstwy oraz skomplikowane czynności jakie musimy wykonać  przy metodzie tradycyjnej na poddaszu znacznie nas do tego zniechęcają.

Wyjściem w takiej sytuacji może być zastosowanie płyty Eurothane G

Jest to twarda płyta poliuretanowa, jednostronnie pokryta płytą kartonowo-gipsową. Między warstwą poliuretanu i gipsu znajduje się warstwa paroizolacji. Dzięki temu unikamy żmudnego wykonywania trzech osobnych warstw – ocieplenia (sznurkowania), paroizolacji i poszycia z płyt gipsowych. Znika też ryzyko popełnienia błędu podczas prac oraz znacznie zmniejsza się zużycie materiału.

montaż płyty poliuretanowej

Płyty Eurothane G maja wymiary 2600 x 1200 mm i dostępne są w grubościach 20, 30, 40, 50 i 60 mm oraz grubsze produkowane na zamówienie. Ich współczynnik przewodzenia ciepła Lambda wynosi zaledwie 0,023 W/mK - dla wełny mineralnej i styropianu uważanych za bardzo dobre izolacje termiczne współczynnik ten wynosi około 0,040 W/mK  - czyli prawie 2x lepiej izoluje. Pozwala to zastosować znacznie mniejszą grubość materiału dla uzyskania tego samego stopnia izolacyjności. Otrzymujemy również materiał o bardzo niskiej nasiąkliwości, odpornego na grzyby
o pleśnie. Eurothane G pozwala uzyskać nie tylko doskonały efekt izolacyjny, ale również nowe wykończenie dachu lub ściany, które gotowe jest do malowania, tapetowania czy pokrycia płytkami ceramicznymi. Co więcej – płyta przystosowana została pod montaż przedmiotów. Eurothane G jest materiałem łatwym w montażu, który dzięki swoim właściwościom izolacyjnym przyczynia się do zaoszczędzenia powierzchni użytkowej. Warto zaznaczyć, że tymi samymi płytami Eurothane G możemy termo-izolować ściany budynku w przypadku, kiedy istniejący stan nie dostarcza zadowalającego komfortu cieplnego. Tak izolować należy również w przypadku budynków zabytkowych, w których jakiekolwiek prace zmieniające wygląd elewacji są zabronione
i zastosowanie płyt Eurothane G jest jedynym sposobem na poprawienie ich właściwości termoizolacyjnych.

montaż płyty - przekrójsposób montażu płyty poliuretanowej

Montaż po wewnętrznej stronie dachu skośnego

W celu zamontowania płyt Eurothane G należy sporządzić podłoże z listew lub stelażu mające na celu podparcie dla płyt Eurothane G. Podłoże takie powinno tworzyć  płaską powierzchnię równoległą do podłogi lub konstrukcji dachu. Montaż płyt Eurothane G nie odbiega od znanego powszechnie montażu płyt GK. Wybór sposobu montażu uzależniony jest jednak w dużej mierze od rodzaju podłoża, jak również wymogów budowlanych. Płyty Eurothane G zastosowane mogą zostać jako wykończeniowo-termoizolacyjna warstwa ścian, sufitów lub ścianek działowych. W tym zastosowaniu zamontowane zostają najczęściej na drewnianym podłożu. Jako wykończenie ścian Eurothane G może zostać zamontowane bezpośrednio na podłożu poprzez zastosowanie kleju do przyklejania płyt GK. Płyty powinny zostać zamocowane na wysokości przynajmniej 1 cm nad gotową podłogą w celu zapobieżenia nasiąkaniu płyty GK wilgocią. W przypadku braku możliwości zastosowania się do niniejszego wymogu spód płyty GK stanowiącej element panelu Eurothane G zabezpieczony powinien zostać folią budowlaną lub specjalnym kitem uszczelniającym.

Oceń artykuł
4,00 / 20 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Recticel Izolacje Sp. z o.o.

Polecamy Ci również

Zobacz także