Pianka montażowa wielosezonowa

Nadejście mrozów bardzo często oznacza koniec prac budowlanych i remontowych, takich jak np. montaż okien lub izolacji czy uszczelnianie oraz wypełnianie szpar i pęknięć.

pianka montażowo uszczelniająca

Wynika to z faktu, że niskie temperatury zmieniają parametry materiałów budowlanych. Dotyczy to m.in. tradycyjnych pianek montażowych, które zazwyczaj tracą swoje właściwości w temperaturze poniżej 5ºC. Może to w konsekwencji prowadzić do niewłaściwego wypełnienia szczelin, a co za tym idzie - nieprawidłowej izolacji i konieczności późniejszej jej wymiany, co jest nie tylko kosztowne, ale również uciążliwe. Dodatkowo, stosowana w nieodpowiednich warunkach pogodowych pianka tradycyjna jest również mniej wydajna.

Na mróz
Winterfoam, firmy Den Braven, to jednoskładnikowa, półsztywna pianka montażowo-izolacyjna na bazie poliuretanu, która dzięki doskonałej tolerancji niskich temperatur może być stosowana nawet wtedy, gdy termometr na zewnątrz wskazuje -12ºC. Dodatkowo, jej górna granica pracy to 35ºC, przez co Winterfoam, mimo swojej nazwy, jest produktem wielosezonowym, doskonale sprawdzającym się bez względu na porę roku. Dzięki bardzo dobrej przyczepności nie ścieka ona nawet z pionowych powierzchni wykonanych z PVC, betonu, tynku, ceramiki budowlanej, drewna, stali czy metali, zapewniając stabilność i elastyczność montowanych elementów. Zamknięta w 80% struktura komórkowa pianki Winterfoam sprawia, że stanowi ona świetną izolację nie tylko termiczną, ale również akustyczną i przeciwwilgociową, dzięki czemu zapobiega rozwojowi grzybów oraz pleśni. Dodatkowo, dzięki niskiemu stopniowi rozprężania pozwala ona zamontować okna bez ryzyka wypaczenia profili, a jej stabilność wymiarowa oraz sprężystość w niskich temperaturach sprawia, że wykonane z jej pomocą uszczelnienia nie ulegną kruszeniu czy odkształceniom nawet w ekstremalnych warunkach.

zastosowanie pianki montażowo uszczelniającejWszechstronność i bezpieczeństwo
Nowa pianka Winterfoam to również olbrzymia różnorodność zastosowań. Uszczelnianie i wypełnianie szczelin powstałych podczas montażu okien, parapetów, drzwi, bram, rolet oraz innych elementów wykończeniowych z PVC, drewna czy metalu to tylko nieliczne przykłady zastosowania. Zimowa pianka sprawdzi się jako wypełniacz zarówno pęknięć i szczelin pomiędzy elementami przegród budowlanych, jak i prześwitów oraz bruzd dla rur i przewodów w ścianach, stropach czy dachach. Dzięki bardzo dobremu współczynnikowi izolacji termicznej znakomicie nadaje się też do wypełniania szczelin podczas montażu systemów dociepleń ścian zewnętrznych, dachów, stropodachów, sieci wodnych, kanalizacyjnych oraz centralnego ogrzewania. Dodatkowo, pianka może również służyć jako uszczelnienie i wygłuszenie kabin w pojazdach mechanicznych, znacznie zwiększając komfort ich użytkowania.

Warto również zwrócić uwagę, że pianka nie zawiera takich szkodliwych substancji, jak (H)CFC, PCB czy formaldehyd, a zastosowanie nieszkodliwego gazu rozprężającego znacząco redukuje jej wpływ na środowisko naturalne.

 

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Den Braven

Polecamy Ci również

Zobacz także