Otulina ThermaSmart Cool

0
Otulina ThermaSmart Cool to unikalny materiał do izolacji

Niewłaściwie zaizolowana instalacja to w konsekwencji obniżenie wydajności, straty energii oraz awaryjność tych systemów.

Prawidłowo dobrana otulina pozwala maksymalnie ograniczyć utratę ciepła przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów eksploatacji. Firma Thermaflex wprowadziła na polski rynek idealne rozwiązanie do chłodnictwa i klimatyzacji – izolację ThermaSmart Cool™.

Straty energii spowodowane różnicą temperatur między wnętrzem instalacji a otoczeniem zewnętrznym to główny problem systemów chłodniczych. Poziom strat zależy od amplitudy temperatur. Ściślej rzecz ujmując - im różnica jest większa, tym znaczniejsze są straty. Dodatkowo przewody chłodnicze, klimatyzacyjne oraz wentylacyjne narażone są na zjawisko kondensacji, polegającej na skraplaniu się pary wodnej, co w efekcie prowadzi do korozji części składowych instalacji. Dlatego tak ważne jest, by tego typu urządzenia zostały wyposażone w specjalnie dla nich stworzoną izolację, która będzie spełniała również funkcje ochronne. Najlepszym zabezpieczeniem jest wyposażenie systemów chłodniczych w izolację ThermaSmart Cool™, dostępną w ofercie firmy Thermaflex.

Otulina ThermaSmart Cool™ – zwarta siła poliolefiny

Otulina ThermaSmart Cool™ to najwyższej jakości otulina poliolefinowa o strukturze zamkniętokomórkowej, przeznaczona dla niewielkich instalacji, takich jak splity klimatyzacyjne, przewody prowadzące do lad czy też przenośne urządzenia chłodnicze. Specyfika użytych surowców nadaje izolacji ThermaSmart Cool™ bardzo wysoką elastyczność, co ułatwia montaż nie tylko na odcinkach prostych, ale również na łukach oraz rozgałęzieniach rurowych. Ponadto czyni izolację niezwykle wytrzymałą o znakomitych właściwościach izolacyjnych. Współczynnik przewodności ciepła izolacji ThermaSmart Cool™ wynosi 0,035 W/(m·K) przy 0ºC oraz 0,037 W/(m·K) przy 20ºC, gwarantując tym samym trwałe korzyści związane z oszczędnością energii. Temperatura pracy otuliny wynosi od -40ºC do +75ºC, co sprawia, że odporna jest ona na różnice temperatur i tym samym skutecznie chroni instalację przed zbędną utratą ciepła oraz uniemożliwia wytworzenie sie na rurach pary wodnej. Warto zaznaczyć, że otulina ThermaSmart Cool™ to trwała izolacja o niewielkiej wadze. Gramatura tej otuliny daje pewność, że jej montaż nadmiernie nie obciąży instalacji. Właściwości trudnopalne, jakie ma Izolacja ThermaSmart Cool™ świadczą o wyjątkowości tego produktu i zwiększają bezpieczeństwo podczas eksploatacji instalacji.

Niebieska otulina

Otulina ThermaSmart Cool™ to wysokiej jakości rozwiązanie, wyznaczające standardy na polskim rynku. Jako jedyny produkt izolacyjny dostępny jest w kolorz

e „niebieski metalik”, który w krajach pozaeuropejskich przypisany jest wyłącznie izolacjom chłodniczy m. W Polsce jest to pierwsza otulina dostępna w tej barwie. Dodatkowo, otulina ThermaSmart Cool™ jest przyjazna środowisku naturalnemu oraz nadaje się do ponownego przetworzenia. Wszystkie te cechy sprawiają, że jest izolacją niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju.

ThermaSmart Cool™ to najwyższej jakości otulina, która chroni instalację przed uszkodzeniami mechanicznymi czy promieniowaniem UV. Przede wszystkim jednak otulina nie dopuszcza do utraty ciepła oraz ogranicza koszty eksploatacji do minimum. Mówiąc krótko: ThermaSmart Cool™ firmy Thermaflex to gwarancja doskonale zaizolowanej instalacji.

Otulina ThermaSmart Cool- koszt brutto przykładowej średnicy 22/9 wynosi 2,44 zł/m.b.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Thermaflex

Polecamy Ci również

Zobacz także