Oryginalne drzwi

Oryginalne drzwi

zielone drzwiProducenci drzwi, podobnie jak projektanci mebli, muszą śledzić najnowsze trendy w architekturze wnętrz.

Gustujemy w drzwiach z widocznymi słojami drewna, najlepiej dwupanelowych, zakończonych na górze łukiem. Preferujemy drzwi białe lub w kolorze drewna. Jesteśmy tradycyjni, trudno nam skusić się na nowe trendy.
Ze względu na wielkość pomieszczeń montujemy drzwi składane i przesuwane. Interesują nas także drzwi przeszklone umożliwiające dopływ światła do pomieszczeń. Moda jednak się zmienia, a w  różnorodności tkwi przecież bogactwo. Producenci płyt drzwiowych wymyślają więc wciąż nowe kształty, wzory i kolory. Firma Masonite, tylko w ciągu jednego roku wprowadziła na globalny rynek kilkadziesiąt nowych rozwiązań.
Przy projektowaniu wnętrza warto rozważyć możliwość wykorzystania drzwi o nietypowych kolorach. Polscy producenci oferują wysokiej jakości drzwi wykonane z tłoczonych płyt drzwiowych (HDF) Masonite. Drzwi tego typu mogą zostać pomalowane na dowolnie wybrany kolor. Ale paleta barw używana we wzornictwie mieszkaniowym nie zawsze była tak bogata jak współcześnie. Początkowo wykorzystywano jedynie barwniki pochodzenia naturalnego. Pokoje, w których mieszkali nasi przodkowie nie były tak kolorowe jak obecnie.

kolorowe drzwiWspółczesne trendy
Współcześnie możliwości zastosowania kolorystyki w pomieszczeniach są praktycznie nieograniczone. Każdy z nas może wybrać barwę drzwi: energetyczną czerwień, łagodzący bóle fiolet czy kojącą nerwy zieleń. Drzwi z tłoczonych płyt HDF Masonite dostępne są w szerokiej gamie kolorów. Możemy dobrać dowolny oryginalny kolor, który wspaniale uzupełni projektowane wnętrze. Wybrane przez nas kolory można łączyć na wiele sposobów w zależności od naszej inwencji i zmysłu estetycznego. Jedno jest pewne: moda na kolorowe wnętrzach nie przemija. Kolor drzwi w mieszkaniu jest istotnym dopełnieniem charakteru wnętrza. Barwa musi być jednak zgodna z przeznaczeniem pokoju i innymi barwami obecnymi w pomieszczeniu. Nieodpowiednio dobrana barwa wnętrza może negatywnie wpływać na atmosferę pracy i zakłócać chwile relaksu spędzane w domowych pieleszach.

 

Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Masonite

Polecamy Ci również

Zobacz także