Okno ochroną przed upałem

W zimie zależy nam na tym, aby ciepło w jak najmniejszym stopniu opuszczało nasze mieszkanie. Dlatego stosujemy energooszczędne okna, charakteryzujące się niskim współczynnikiem przenikalności cieplnej – Uw, które w znacznym stopniu przyczyniają się do niższych kosztów ogrzewania. Latem natomiast bardziej zależy nam na przyjemnym, komfortowym chłodzie i ochronie przed upałem.

Okno ochroną przed upałem - zdjęcie 1Można te dwie pożądane cechy połączyć przy pomocy odpowiednio skomponowanego zestawu szybowego łączącego wysokie właściwości termoizolacyjne z systemem szyb przeciwsłonecznych.

Za nagrzanie pomieszczeń od promieni słonecznych w podstawowej mierze odpowiadają szyby. Dlatego też chcąc się uchronić przed upałem warto zastanowić się nad zastosowaniem odpowiednich szyb przeciwsłonecznych. Takie szyby mają bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, co w połączeniu z szybami przeciwsłonecznymi sprawia, że  idealnie wkomponowują się w ramy energooszczędnych okien, jak np. Capital produkcji Stolbud. Dzięki temu stosowane mogą być w pomieszczeniach narażonych latem na przegrzewanie się.

Główną funkcją takich szyb jest zapobieganie przegrzewaniu się pomieszczeń, co zwiększa komfort oraz obniża koszty klimatyzacji. Połączenie energooszczędnych okien Capital mającymi odporne na przegrzanie ramy drewniane i odpowiednio skomponowanych termoizolacyjnych szyb przeciwsłonecznych  sprawi, że przez cały rok będziemy mogli cieszyć się z pożądanej w naszym domu temperatury. Z jednej strony w zimie możemy wiele zaoszczędzić stosując okna o niskim współczynniku przepuszczalności cieplnej , z drugiej zaś specjalne szyby ochronią nas przed upałem i zapewnią wysoki komfort w naszym pomieszczeniu.

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Stolbud Włoszczowa

Polecamy Ci również

Zobacz także