Okna do płaskiego dachu

Firma VELUX wprowadziła do oferty okna do płaskiego dachu – VELUX CVP i CFP. Produkt pozwala doświetlić pomieszczenia światłem naturalnym od góry, jednocześnie oferując najwyższą jakość i izolacyjność cieplną w budynkach o płaskich dachach.

okna do płaskiego dachuNowe okna VELUX do płaskiego dachu będzie można zainstalować całkowicie w poziomie ze 100% gwarancją szczelności. Ten innowacyjny produkt stwarza nowe możliwości aranżacji przestrzeni pod płaskim dachem. Składa się z kopuły wykonanej z wysokiej jakości akrylu zabezpieczającej okno przed deszczem i śniegiem, połączonej ze skrzydłem okna. Główne elementy konstrukcyjne - skrzydło i ramę wykonano z twardego PVC. Doskonałe parametry izolacyjne osiągnięto wypełnieniem profilu ramy pianką polistyrenową. Okno wyposażono w szybę bezpieczną klejoną o wysokiej izolacyjności cieplnej. Dzięki takiej konstrukcji rozwiązanie charakteryzuje się najlepszym na rynku współczynnikiem przenikania ciepła równym 1,4 W/(m²K).

okno w dachu płaskimW zależności od potrzeb klienci mają do wyboru kilka wariantów produktu, a także dodatkowego wyposażenia. Kopuła może być matowa lub przezroczystą. Gdy pomieszczenie wymaga wietrzenia – do wyboru jest wersja otwierana – VELUX CVP, wyposażona w zdalne sterowanie w systemie io-homecontrol®. Umożliwia ono operowanie oknem za pomocą pilota z dowolnego miejsca w domu, a także oferuje wiele użytecznych funkcji programowania. Zaawansowane kodowanie sygnału radiowego, porównywalne z zabezpieczeniami w bankowości elektronicznej, gwarantuje bezpieczeństwo domownikom. Okno w standardzie wyposażono w czujnik deszczu, który automatycznie zamknie jebudowa okna do płaskiego dachuw razie opadów. Ponadto może być ono elementem domu inteligentnego io-homoecontrol®, gdyż system jest kompatybilny z produktami elektrycznymi innych producentów takich jak: Hörmann, Somfy, Assa Abloy, Honeywell, Niko, Renson, Windowmaster. W miejscach, gdzie nie ma potrzeby wietrzenia – możemy wybrać nieotwieraną wersję produktu – VELUX CFP.

Okno wykonane jest z profilu w kolorze białym i jest dostępne w 5 rozmiarach, w szerokości od 60 do 120cm. Można je montować na dachach o kątach nachylenia od 0 do 15° w nowych budynkach oraz podczas modernizacji.

okno do dachu płaskiego

VELUX udziela 10-letniej gwarancji na okno i 20-letniej na szybę.

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Velux

Polecamy Ci również

Zobacz także