Okładziny ścienne - impregnacja

Okładziny ścienne - impregnacja

Cegła klinkierowa, kamień elewacyjny czy płyty włóknisto-cementowe to coraz częściej wykorzystywane materiały do wykonywania elewacji lub pokrycia powierzchni ścian wewnątrz budynków. Są trwałe, estetyczne i pozwalają na osiągnięcie oryginalnych efektów dekoracyjnych i aranżacyjnych. Na zewnątrz odświeżają elewację, a wewnątrz: idealnie sprawdzą się jako ozdoba salonu, kuchni, łazienki czy też holu.

Korzystając z tych ciekawych wizualnie rozwiązań, należy pamiętać, że są one wykonane z materiałów o zwiększonej chłonności. Dlatego konieczne jest zaimpregnowanie ich preparatem, który skutecznie je zabezpieczy, ale nie zmieni wyglądu podłoża.

elewacja budynku

elewacja z klinkieruChroni, izoluje, dekoruje

Ściana zewnętrzna spełnia kilka podstawowych funkcji: stanowi element konstrukcyjny budynku, poprawia jego właściwości termoizolacyjne oraz gwarantuje utrzymanie odpowiedniej wilgotności wewnątrz pomieszczeń a także dekoruje zewnętrzną elewację.
Żadne z tych zadań nie będzie prawidłowo zealizowane jeżeli materiał, z którego wykonana została elewacja nie zostanie właściwie i kompleksowo zabezpieczony przed szkodliwym działaniem wody, czynnikami atmosferycznymi, odkładaniem się kurzu a także porastaniem przez mchy i porosty – mówi Piotr Nowacki, brand manager Sigma Coatings, PPG Deco Polska. Do ochrony kamiennych elewacji polecamy preparat Hydrophob WB, marki Sigma Coatings. Ten silikonowy impregnat, dzięki innowacyjnej recepturze, skutecznie ogranicza brudzenie się ścian a jednocześnie wyraźnie zwiększa także mrozoodporność impregnowanych powierzchni, gdyż uniemożliwia wnikanie do nich wody. Dodatkowo – w przeciwieństwie do innych preparatów – posiada świetne właściwości olejofobowe.

Hydrophob WB doskonale zabezpiecza powierzchnie przed zabrudzeniami olejopochodnymi takimi, jak np. tłuszcze, oleje samochodowe, sadze oraz inne tłuste zanieczyszczenia pochodzące z emisji spalin. Co więcej, produkt zatrzymuje proces wysalania rozpuszczonych substancji z powierzchni mineralnych, przez co uniemożliwia powstawanie plam i wykwitów solnych.

dekoracyjna ściana z cegiełOkładziny ścienne we wnętrzu

Dekoracyjne okładziny ścienne z powodzeniem stosowane są również we wnętrzach, zarówno w mieszkaniach oraz domach, jak i budynkach użytku publicznego. Beton i klinkier coraz częściej gości na salonach a tradycyjna cegła, po latach życia pod grubą warstwą tynków, otrzymuje drugie życie. Aby te modne i odważne wykończenia jak najdłużej zdobiły wnętrza, wymagają zabezpieczenia przed wilgocią, wysokimi temperaturami czy zabrudzeniami, których na co dzień nie da się uniknąć. Dzięki innowacyjnej recepturze, silikonowy impregnat Sigma Hydrophob WB może być również stosowany we wnętrzach. Dlatego idealnie nadaje się do zabezpieczenia podłoży mineralnych w salonie, kuchni, łazience czy korytarzach i dużych holach w budynkach użytku publicznego, skutecznie ograniczając brudzenie się ścian i zachowując ich estetyczny, a przede wszystkim oryginalny wygląd.
Materiały takie, jak np. klinkier lub kamień naturalny, pozwalają otrzymać bardzo ciekawe efekty wizualne. Szeroka gama kolorystyczna umożliwia tworzenie oryginalnych kompozycji podkreślających wyjątkowy charakter budynku oraz wnętrz. Jednak ich struktura cechuje się wyjątkowo dużą chłonnością, dlatego muszą zostać zabezpieczone ochronną warstwą impregnatu, który jest w stanie rozwiązać ten problem, a dodatkowo podkreślić walory estetyczne materiału.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Sigma Coatings, PPG Deco Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także