Ocieplenie od środka bez ryzyka

Klejenie należy przeprowadzać przy pomocy zaprawy polecanej przez producenta, gdyż ma ona te same właściwości co sama płyta klimatyczna. Dzięki temu klej nie utrudnia podciągania wilgoci przez płytę i stanowi integralną część systemu ociepleniowego. W razie potrzeby przyklejania płyt do sufitów zachodzi konieczność mocowania ich za pomocą dybli talerzowych.

cięcie płyty do odpowiedniego wymiarunakładanie kleju na ścianę

Na ścianie wystarczy zaprawę klejową rozłożyć równomiernie na odpowiednio dużej powierzchni zębatą pacą i całopowierzchniowo przyłożyć i docisnąć płytę. Sąsiadujące ze sobą płyty łączy się przez wzajemny docisk do czoła po uprzednim nałożeniu na krawędzie zaprawy klejowej.

rozprowadzanie klejuprzyklejanie płyty

Grubość spoin nie powinna przekraczać 3 mm. W razie potrzeby płyty dają się łatwo przycinać do pożądanych wymiarów – ich obróbka nie stanowi najmniejszych problemów.

izolacyjna płyta klimatycznaDo izolowania wnęk okiennych i połączeń płaszczyzn ściennych z sufitowymi służą specjalne kształtki. Ich wykorzystanie zapewnia lepsze wyniki termoizolacyjne w szczególnie wrażliwych miejscach. Izolacyjne płyty klimatyczne można wykańczać poprzez otynkowanie gładzią szpachlową na bazie wapna polecaną przez producenta płyt, pomalować lub pokryć tapetą. Przed przystąpieniem do powyższych czynności płyty należy zagruntować środkiem oferowanym w ramach systemu dociepleniowego.

Płyty klimatyczne - dostępne wymiary

Płyta Klimaplatte  
Długość [mm] 1,250 ± 5
Szerokość [mm] 1,000 ± 3
Grubość [mm] 25, 30, 50 ± 1
Płyta do wnęk okiennych  
Długość [mm] 500 ±3
Szerokość [mm] 250 ±3
Grubość [mm] 15 ± 1
Łączniki sufitu ze ścianą  
Długość [mm] 1250 ±5
Szerokość [mm] 500 ±3
Grubość [mm] 30 / 8 ±1

budynek ocieplony od wewnątrzPłyty klimatyczne stosuje się do ocieplenia budynków od wewnątrz, gdy ze względu na zabytkową fasadę niemożliwa lub utrudniona jest termoizolacja zewnętrzna w obiektach sakralnych i historycznych o ozdobnych elementach elewacyjnych.
Dzięki swojej strukturze, aktywności kapilarnej i bardzo dobrej paroprzepuszczalności płyta samoczynnie reguluje wilgotność powietrza m.in. w bibliotekach, galeriach i muzeach, ale również w pomieszczeniach adaptowanych na cele gastronomiczne lub biurowe, zmniejszając jednocześnie zagrożenie gromadzenia się nadmiernej wilgoci.
Ze względu na właściwości niepalne (klasa A1) i bezemisyjne, płyta może być stosowana do ochrony przeciwpożarowej jako wkład do drzwi i ścianek przeciwpożarowych, doskonale sprawdza się również jako izolacja termiczna kominków.

Oceń artykuł
4,25 / 12 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Tomasz Dąbrowski

Źródło: Ecovario

Polecamy Ci również

Zobacz także