Nowy, cieńszy SentryGlas

Nowy, cieńszy SentryGlas - zdjęcie 1Nowy, przezroczysty laminat o grubości 0,9mm, wykorzystywany jest do produkcji wzmocnionych okien, drzwi oraz przy tworzeniu konstrukcji elementów budynków, oszklonych za pomocą bezpiecznego szkła.

Laminat DuPont SentryGlas, pierwotne dostępny w dwóch grubościach 1,52 i 2,28 mm, od  początku służył architektom i inżynierom – wszędzie tam, gdzie chodziło o sprostanie zaostrzonym wymaganiom przepisów budowlanych – zwłaszcza w regionach występowania huraganów, jak na przykład Floryda. SentryGlas charakteryzuje się 100 – krotnie większą wytrzymałością od tradycyjnych folii z PVB, dlatego jest stosowany w szkle laminowanym o podwyższonych wymaganiach – zwłaszcza w takich elementach architektonicznych i konstrukcyjnych, jak balustrady, schody, podłogi oraz projekty fasad budynków.

"Dzięki dodaniu cieńszej odmiany tworzywa SentryGlas do naszej oferty, możemy obsłużyć większą ilość zastosowań" – powiedział Hayati Yarkadas, Global Business Director d.s. laminatów w firmie DuPont. "Obecnie wyzwaniem jest zapewnienie ochrony przed włamaniami, bezpieczeństwa podczas burz i huraganów oraz oszczędność energii. We wszystkich tych aspektach  SentryGlas jest pomocnym rozwiązaniem."
Rynek zbytu dla cieńszej folii SentryGlas to także energetyka słoneczna, gdzie produkcja czystej energii, dzięki trwalszym i lżejszym ogniwom, może być jeszcze bardziej efektywna i korzystna finansowo.

Mniej znaczy więcej
Oparty na jonomerach laminat SentryGlas jest nie tylko pięciokrotnie bardziej odporny mechanicznie od konwencjonalnych folii PVB, ale charakteryzuje się również o 10% mniejszą gęstością, a zarazem większą odpornością na wilgoć oraz mniejszą podatnością na uszkodzenia krawędzi po laminowaniu. W sumie dzięki tym zaletom architekci są w stanie projektować lżejsze, jaśniejsze i większe przestrzenie otwarte. Inżynierowie z kolei są mogą tworzyć mocniejsze, trwalsze i bezpieczniejsze elementy budynków, takie jak świetliki, balustrady, schody, drzwi, witryny sklepów oraz szklane panele.
DuPont SentryGlas 0,9 mm jest teraz dostępny dla firm laminujących na całym świecie.

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: DuPont

Polecamy Ci również

Zobacz także