Nowe wiertarko-wkrętarki Bosch

Nowe wiertarko-wkrętarki Boscha GSR 14,4 V-LI oraz 18 V-LI są bardzo wydajne. Na przykład wkręcenie 210 wkrętów (6x60 mm) w miękkie drewno nie stanowi dla nich żadnego problemu.

wydajna wiertarko-wkrętarkaUrządzenia są zasilane nowym akumulatorem "Li-Ion Premium" o pojemności 2,6 Ah. Wyposażone są też w bardzo wydajne silniki z wysokiej jakości łożyskami oraz w przekładnie odznaczające się niewielkim tarciem. Dzięki wysokiej gęstości energii akumulatorów Premium oraz bardzo wysokiej efektywności przeniesienia napędu pełny ładunek akumulatora wystarcza do wkręcenia 210 śrub o wymiarach 6 x 60 mm w miękkim drewnie. To najwyższa liczba wkręconych śrub w tej klasie wiertarko-wkrętarek akumulatorowych. Szybkie tempo pracy zapewniają dużej mocy silniki osiągające maksymalną prędkość obrotową 450 i 500 obrotów na minutę na pierwszym biegu, oraz 1450 i 1600 obrotów na minutę na drugim biegu.

Nowe wiertarko-wkrętarki litowo-jonowe posiadają ponadto 13-milimetrowy szybkozaciskowy uchwyt wiertarski z blokadą Auto-Lock oraz wyjątkowo wytrzymałą obudowę z materiału "Dura Shield", dzięki któremu zachowują pełną sprawność, nawet po upadku na beton z wysokości dwóch metrów. Dużą wytrzymałością charakteryzuje się także 2-biegowa przekładnia z zębatkami metalowymi oraz pokrętło nastawcze wykonane z aluminium. Urządzenia są także ergonomiczne. Duże, miękkie powierzchnie Softgrip w obrębie rękojeści zapewniają komfortową i bezpieczną pracę. Dioda LED dodatkowo doświetla miejsce pracy.

akumulatorowa wiertarko-wkrętarkaPrzewaga technologii litowo-jonowej
Technologia litowo-jonowa Premium firmy Bosch ma przewagę nad pozostałymi technologiami akumulatorowymi. Wysokiej jakości ogniwa o niskiej oporności wewnętrznej gwarantują maksymalną wydajność. Odporne na wibracje połączenia - pomiędzy poszczególnymi ogniwami oraz pomiędzy akumulatorem i urządzeniem - skutecznie zapobiegają stratom energii. Inteligentne zarządzanie energią za pomocą systemu "Electronic Cell Protection" (ECP) optymalizuje wydajność energetyczną w trakcie ładowania oraz pracy. System chroni ogniwa akumulatora przed przeciążeniem, przegrzaniem i całkowitym rozładowaniem. Dzięki temu akumulatory Li-Ion Premium firmy Bosch osiągają nawet o 400 proc. dłuższą żywotność w porównaniu do innych akumulatorów. Elektroniczna kontrola procesu ładowania zapobiega przeładowaniu ogniw, a tryb szybkiego ładowania sprawia, że akumulatory są naładowane w 75 proc. już po upływie połowy czasu potrzebnego do naładowania akumulatora do pełna.
Wszystkie akumulatory litowo-jonowe ważą (przy takiej samej wydajności) o 40 proc. mniej od akumulatorów niklowych, rozładowują się samoczynnie w bardzo nieznacznym stopniu i ze względu na brak efektu pamięci mogą być doładowywane w dowolnej chwili. Ponadto, w trakcie pracy nie wykazują spadku wydajności.


Sugerowana cena detaliczna brutto (lipiec 2008):
- GSR 14,4 V-LI - 1341 zł
- GSR 18 V-LI - 1524 zł

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Bosch

Polecamy Ci również

Zobacz także