Nowa marka pap

Czarna Mamba to nowa marka termozgrzewalnych pap dachowych wprowadzana na rynek przez szwajcarską firmę Swisspor Polska. Seria produktów o tej nazwie to kilkanaście pap do krycia i renowacji dachów płaskich.

nowa marka pap

Wśród pap modyfikowanych SBS sprzedawanych pod marką Czarna Mamba SBS Max znajdują się papy podkładowe i nawierzchniowe, zarówno jednowarstwowe jak i do pokryć wielowarstwowych. Materiał z dodatkiem SBS oznaczony został jako SBS Plus. Papy oksydowane noszą markę Czarna Mamba. Wszystkie papy podkładowe modyfikowane SBS i z dodatkiem SBS są przystosowane do montażu mechanicznego i do zgrzewania. Papy podkładowe oksydowane zaprojektowano do montażu tylko metodą zgrzewania.

Papa ma trzy kolory – szary (podstawowy), czerwony i zielony. Na specjalne zamówienie papa może mieć inny kolor posypki.

Podstawowe dane techniczne pap termozgrzewalnych Czarna Mamba

  • Giętkość w obniżonej temperaturze; -20°C dla pap modyfikowanych SBS, 0°C stopni dla pap oksydowanych;
  • Siła zrywająca przy rozciąganiu (wzdłuż i w poprzek pasma) dla wszystkich pap - wzdłuż pasma - 800 N, w poprzek - 600 N, diagonalnie - 600 N;
  • Wydłużenie względne przy zerwaniu dla pap modyfikowanych SBS – powyżej 40%;
  • Pływanie w podwyższonej temperaturze – 100°C dla pap modyfikowanych SBS, dla pap oksydowanych 70°C.

Firma Swisspor Polska jest międzynarodowym producentem materiałów budowlanych i działa na rynku od ponad 50 lat. Ma trzy fabryki styropianu – w Chrzanowie, Janowie Podlaskim i Międzyrzeczu. W jej ofercie w Polsce znajdują się dwie marki styropianu: Polmar i Swisspor oraz wełna szklana Thermolan. Oprócz klasycznego styropianu Swisspor Polska sprzedaje styropian laminowany papą i styropian ekstrudowany.

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Swisspor

Polecamy Ci również

Zobacz także