Nowa fabryka styropianu

W miejscowości Przodkowo pod Trójmiastem powstał zakład wyposażony w najnowszy i najbardziej nowoczesny park maszynowy jaki jest obecnie dostępny na rynku produkcji styropianu.

otwarcie nowej fabryki styropianuDzięki nowej fabryce firma ARBET jest w stanie dostarczać produkty styropianowe najwyższej jakości, ugruntowując pozycję jednego z kluczowych producentów w branży materiałów do izolacji cieplnej. Produkcja z nowoczesnej fabryki, przeznaczona jest przede wszystkim na rozwijający się rynek lokalny.

Na uroczystość otwarcia, oprócz przedstawicieli władz świeckich oraz kościelnych, zostali zaproszeni klienci firmy z rejonu jaki będzie zaopatrywany przez nowy zakład. Zaproszeni goście mieli okazję zapoznania się z procesem produkcji styropianu. Imprezą towarzyszącą otwarciu fabryki były wystawy fotograficzne - ks. Henryka Zielińskiego prezentującego uroki ziemi kaszubskiej oraz Grzegorza Funke (współwłaściciela F.S. ARBET) od lat realizującego własny fotograficzny  projekt autorski - Portret Świata.Ekspozycja zdjęć odbywała się na odpowiednio przygotowanych blokach styropianu. Ceremonia otwarcia zakończyła się koncertem Ryszarda Bazarnika, artysty znanego z niekonwencjonalnych aranżacji muzycznych.

nowoczesna fabryka styropianuLokalizacja nowej fabryki nie jest przypadkowa. Gmina Przodkowo, znalazła się ciągu ostatnich kilku miesięcy w czołówce najlepiej zarządzanych gmin w Polsce czego wyrazem jest przyznanie jej tytułów Hit 2008 za Dynamiczny Rozwój Gminy oraz miejsce w Złotej Setce Samorządów - rankingu przeprowadzonego przez gazetę Rzeczpospolita.


 

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Arbet

Polecamy Ci również

Zobacz także