Niezawodne artykuły do drenażu

Niezawodne artykuły do drenażu

Coraz więcej osób z powodu zmian klimatycznych decyduje się na zastosowanie drenażu przy budynkach mieszkalnych oraz wokół posesji. Dotychczas stosowano je jedynie w skrajnych przypadkach przy wysokim poziomie wód gruntowych. Prosty odpływ wody zapewnią niezawodne artykuły do drenażu.

Żywioł wody

Zwiększona ilość gwałtownych opadów obejmuje coraz większy region Polski. Widoczne zniszczenia budynków stają się codziennością. Te niewidoczne są jednak gorsze w skutkach. Woda niesie ze sobą spustoszenie, które ciężko dostrzec gołym okiem. Podmywa ona warstwy ziemi, zalega w niej, a w konsekwencji może prowadzić do popękania i zniszczenia fundamentów, doprowadzając do powstawania wilgoci w budynkach i ich przechyleniu. Drenaż jest najlepszą metodą na pozbycie się niszczącej siły wody. Kieruje ją z dala od budynku, a jednocześnie służy do darmowego nawadniania terenów uprawnych.

Tworzenie drenażu

Odpowiednio skonstruowany drenaż znajduje się wokół całego budynku poprzez podłączenie do znajdujących się przy nim rynien. Przy powstawaniu nowego budynku drenaż wykonuje się przy ścianach fundamentowych. W przypadku gotowych budowli odsuwa się ją o 2-3 metry od fundamentów. Jednak, aby działała prawidłowo, koniecznie potrzebujemy odpowiednich artykułów drenarskich, takich jak rury drenarskie, studzienki rewizyjne, uszczelki, czy rozgałęźniki. Dzięki tym elementom możemy wykonać rozsączanie wody nawet na kilkadziesiąt metrów od domu oraz doprowadzić ją do dowolnego miejsca na terenie posesji lub poza nią.

Budowa w praktyce

Pierwszym etapem prac jest zamontowanie studzienek drenarskich wokół budynku przy każdej rynnie odprowadzającej deszczówkę i szczelnym połączeniu ich rurą drenarską. Kolejnym etapem jest jej odprowadzenie. Jest kilka opcji. Rury możemy poprowadzić do miejskiego odprowadzania deszczówki, poza teren posesji, na przykład na pola, czy do jezior lub w obrębie budynku do nawadniania warzywniaka, czy suchych terenów działki. Każde rozwiązanie jest dobre, jeśli tylko zabezpieczy dom przed zastojem wody przy fundamentach. Artykuły oferowane przez sklep remontowo-budowlany Bricoman pomogą w samodzielnym wykonaniu takiej instalacji – sprawdź na: https://www.bricoman.pl/materialy-budowlane/kanalizacja-zewnetrzna-studzienki-i-drenaz/drenaz

Jakie materiały wykorzystać?

Warto wykorzystać elementy tworzone z polipropylenu bądź z PVC. Są tanie i niezwykle wytrzymałe. Połączone razem tworzą konstrukcję, która będzie działać bez przeszkód przez ogromną ilość lat. Poradzą sobie z wahaniami temperatur, a inwestycja w dodatkową otulinę zabezpieczy przed przemarzaniem, co pomoże w odprowadzaniu nadmiaru wody z roztapiającego się śniegu.

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Polecamy Ci również

Zobacz także