Nanosilikonowa farba elewacyjna

Do tej pory elewacje nie lubiły się z deszczem. Wraz z jego kroplami na ściany spływały drobinki brudu, zarodniki pleśni i grzybów, które po odparowaniu wody pozostawały na powierzchni elewacji, często wnikając w jej strukturę.

farba nanosilikonowa - odporna powierzchnia

Nowy produkt Ceresit, gruntownie zmienia tę relację, czyniąc z deszczu prawdziwego sprzymierzeńca ścian zewnętrznych. Nanosilikonowa farba Ceresit CT 49 Silix XD® odznacza się najwyższa trwałością i odpornością na wszelkie zanieczyszczenia i szkodliwe czynniki biologiczne. Chroni pomalowaną powierzchnię przed wnikaniem wody i zapewnia szybkie odparowanie wilgoci z podłoża. A co do tego ma deszcz? Opady działają teraz jak „naturalna myjnia” dla domu. Dzięki zastosowaniu nowej farby, brud nie wnika w strukturę farby, ale osadza się na jej powierzchni. Naturalny prysznic w postaci deszczu usuwa więc zebrane na elewacji zanieczyszczenia, pozostawiając ściany czyste i bezpieczne. Po deszczu na elewacji zamiast mokrych zacieków pojawiają się perełki wody  –  to „naoczny”  efekt wyjątkowej receptury nowego produktu Ceresit.

              właściwości farby nanosilikonowej

Swoje ochronne właściwości oraz nieprzeciętną trwałość farba zawdzięcza zastosowanej w jej składzie formule Silix XD® (skrót od eXtra Dur®), opartej na wyselekcjonowanych silikonowych, akrylowych i polisiloksanowych żywicach z dodatkiem specjalnych wypełniaczy i pigmentów. Ta drobiazgowo dobrana kompozycja składników zapewnia, oprócz minimalizacji wnikania wody z zanieczyszczeniami w strukturę farby, wysoką paroprzepuszczalność, szybkie odparowanie wilgoci z podłoża, maskowanie rys i wieloletnią trwałość połączoną z długotrwałym efektem wizualnym.

Ceresit CT 49 Silix XD® zabezpieczona jest także formułą BioProtect, stanowiącą dodatkową ochronę przed pleśnią, grzybami i innymi zagrożeniami biologicznymi. Świetnie sprawdzi się więc na elewacjach szczególnie narażonych na korozję biologiczną, również w obiektach zabytkowych.

nanosilikonowa farba elewacyjnaDane

  • baza: wyselekcjonowane oraz modyfikowane żywice silikonowe i akrylowe z wypełniaczami i pigmentami,
  • gęstość: ok. 1,5 kg/dm³,
  • temperatura stosowania: od +5ºC do +25ºC,
  • paroprzepuszczalność: Sd < 0,025 m,
  • nasiąkliwość: Wd < 0,05 kg/(m² · h0,5),
  • orientacyjne zużycie: zależnie od nierówności i nasiąkliwości podłoża, przeciętnie ok. 0,3 l/m² przy dwukrotnym nakładaniu,
  • opakowanie – pojemnik 15 l,
  • wyrób zgodny z normą PN-EN 1062-1:2005.

 

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Henkel Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także