Nagroda dla Ytong Polska

Po raz szósty Fabryka YTONG z Polski otrzymała I miejsce w Europejskim Konkursie Jakości za 2006 rok, organizowanym w ramach koncernu Xella. Za rok 2005 pierwsze miejsce zdobyła fabryka z Sieradza. Na trzecim miejscu uplasował się zakład z Ostrołęki.


budowa domuZakończyła się XII edycja Europejskiego Konkursu Jakości promującego i nagradzającego jakość produktów YTONG. Przy ocenie fabryk pod uwagę brane są rozmaite kryteria, m.in.: zgodność wyprodukowanych bloczków z założonymi parametrami technicznymi, precyzja wykonania, dokładność wymiarowa czy dbałość o ekologię.

”Bloczki YTONG produkowane w Polsce, w zakładach w Sieradzu i Ostrołęce, zdobywają pierwsze miejsca w Europejskim Konkursie Jakości nieprzerwanie od 1999 roku – powiedział Cezary Szeszuła, Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży, Członek Zarządu Xella Polska Sp. z o.o. - To dla nas prawdziwy zaszczyt i duma, że produkty z Sieradza i Ostrołęki cechuje doskonała i co ważniejsze stała jakość - dotyczy to całego produkowanego asortymentu – my nie spoczywamy na laurach, tylko dokładamy starań, aby klient miał zagwarantowany najwyższej jakości produkt."

Europejski Konkurs Jakości szczegółowo ocenia cechy wyrobów. Badanie prowadzone jest z punktu widzenia klienta. Sprawdzane są wymiary bloczków, jakość krawędzi i powierzchni, sposób ułożenia na palecie czy oznaczenie i foliowanie bloczków. Próbki są wybierane losowo, ze wszystkich produkowanych rodzajów i klas materiałów. Kontrola odbywa się dwa razy do roku w każdym zakładzie. Do ostatecznej klasyfikacji uwzględniana jest średnia arytmetyczna z obu kontroli. Każdy zakład startuje z maksymalną ilością 1000 punktów. Ocena bloczków jest prowadzona według schematu opracowanego przez specjalistów Xella do spraw jakości. Na jego podstawie, bloczki posiadające wady, nie uzyskują maksymalnej ilości punktów, co automatycznie wpływa na gorszy wynik końcowy kontroli. Zakład w Sieradzu zdobył 978 punktów na 1000 możliwych. Tuż za nim uplasował się zakład w Ostrołęce z 971 punktami.

Zakłady YTONG w Sieradzu i Ostrołęce to najnowocześniejsze fabryki betonu komórkowego na świecie. Właśnie w tych  zakładach produkowane są najwyższej jakości produkty, gwarantujące najlepsze właściwości cieplne z dostępnych na polskim rynku. Każdy produkt marki YTONG przechodzi w tych zakładach szczegółową kontrolę pod względem jakości, dzięki czemu bloczki z Sieradza i Ostrołęki gwarantują bezpieczeństwo i trwałość.

W Europejskim Konkursie Jakości biorą udział wszystkie europejskie zakłady YTONG należące do koncernu Xella, czyli 28 zakładów położonych we: Francji, Słowacji, Chorwacji, Bułgarii, Słowenii, Niemczech, Austrii, Belgii, Holandii, Węgrzech, Czechach i w Polsce.

 

 

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Ewa Kulesza

Źródło: Ytong

Polecamy Ci również

Zobacz także