MUREXPO 2010

W dniach 7-9 maja br. na warszawskim Torwarze, odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskich Targów Budowlanych MUREXPO – największej wystawienniczej imprezy budowlanej Mazowsza.

MUREXPO 2010 - zdjęcie 1

Sprawdzona, uniwersalna formuła targów czyni je bogatym źródłem informacji dla profesjonalistów z branży i indywidualnych inwestorów. Impreza zyskała uznanie i jest oczekiwana nie tylko ze względu na ciekawą ofertę producentów z kraju i zagranicy, lecz także na bogaty program wydarzeń towarzyszących, atrakcyjne rabaty dla kupujących, bezpłatne porady specjalistów i pokazy nowoczesnych produktów i technologii.

Na targach zaprezentują się nie tylko firmy z Polski, ale też ponad 40 firm z Włoch, Niemiec, Czech i Norwegii. Można będzie zapoznać się z popularnymi i poszukiwanymi produktami i usługami. Nie zabraknie również nowości oraz niestandardowej oferty rynku. Wystawcami MUREXPO są producenci i dystrybutorzy wyrobów budowlanych i instalacyjnych, chemii budowlanej, materiałów wykończeniowych i wyposażenia wnętrz, pracownie projektowe, firmy zajmujące się wykonawstwem i doradztwem budowlanym.

Na MUREXPO 2010 włoska firma Unifiere srl wystawi tradycyjne włoskie marmury, oryginalne bazalty, ardesie, wapienie i łupki, beola, porfir, kamień z Luserny – stanowiące część ekspozycji Centrum  Le pietre d'Italia otwartego w 2009 roku w Weronie. Kamienie z północnych i środkowych Włoch prezentowane będą w postaci płyt o różnej wielkości przygotowanych w różnorodnych technikach obróbki powierzchni. Ta piękna ekspozycja będzie inspiracją dla każdego odwiedzającego MUREXPO 2010 – indywidualnych inwestorów, architektów i projektantów oraz firm budowlanych. Poza próbkami zwiedzający otrzymają wszystkie informacje o możliwościach zastosowania kamienia, a przede wszystkim oferty handlowe pochodzące bezpośrednio od właścicieli włoskich kopalń.

Na MUREXPO 2010 zaprezentuje swoje produkty wiele firm z branży wykończenia i dekoracji wnętrz m.in.: Parkiet Hajnówka (Sponsor Targów), Jawor, P.N.V.Wood, VIP Parkiet, Spotline, Sowińscy, Okno Drew, Lear, Adams, Klonopak, Ravello (Niemcy), AP-Drzwi, Derpal, Paszkowycz, Mazer, Rintal, Valpol, Abatex, Tondo, Polkam, Pozbud, Ejsmond, Igan Sauny, XL – Tape, Deva, Oknotex, Atmos Italia (Włochy).

Ekspozycje targowe, zlokalizowane w hali i na terenie zewnętrznym, podzielone będą na sektory, ułatwiające zainteresowanym poszukiwanie określonych produktów i usług.
Targowe ekspozycje urozmaicone będą praktycznymi pokazami nowoczesnych technologii i produktów – ich właściwego zastosowania, sposobów montażu, obsługi i konserwacji.

Dzień Branżowy
Tematami wiodącymi pierwszego dnia tegorocznej edycji MUREXPO będą Zrównoważone budownictwo oraz Certyfikacja produktów i usług budowlanych w Polsce i na Białorusi.
Organizatorami spotkań będą m.in.: Politechnika Warszawska, Stowarzyszenie na Rzecz Efektywności ETA oraz Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego i Polsko-Białoruska Izba Handlowo-Przemysłowa.
Politechnika Warszawska, Stowarzyszenie na Rzecz Efektywności ETA zapraszają na seminarium „Budownictwo w Narodowym Programie Redukcji Emisji: rola małych i średnich inwestorów". Udział w seminarium jest bezpłatny. Warunkiem udziału jest przesłanie zgłoszenia do 13 kwietnia 2010 r. pod adres: murexpo@muratorexpo.pl
Seminarium składać będzie się z 6 sesji tematycznych, w których omówione zostaną: nowa polityka klimatyczno-energetyczna, nowe technologie, nowe materiały, nowa architektura, nowe mechanizmy finansowania oraz nowe programy wspierające. Kolejne sesje tematyczne poprowadzą: prof. nadzw. dr hab. inż. Krzysztof Żmijewski, Kierownik Zakładu Budownictwa Ogólnego Politechniki Warszawskiej, Sekretarz Generalny Społecznej Rady Narodowego Programu Redukcji Emisji; dr inż. Arkadiusz Węglarz, Politechnika Warszawska, Krajowa Agencja Poszanowania Energii (Pion Zrównoważonego Rozwoju), Zrzeszenie Audytorów Energetycznych; dr inż. Agnieszka Kaliszuk-Wietecka, Politechnika Warszawska; mgr inż. Elżbieta Wyszyńska, Politechnika Warszawska; dr inż. Szymon Firlong, Politechnika Warszawska oraz przedstawiciele Koła Naukowego Budownictwa Ogólnego.

Oceń artykuł
4,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także