Multi-Finish bezpyłowa gładź gipsowa

Multi-Finish bezpyłowa gładź gipsowa

Wykonywanie tradycyjnej gładzi podczas remontu kojarzy się z uporczywym pyłem. Gipsowy kurz będący wynikiem szlifowania jest nie tylko uciążliwy dla wykonawcy, który musi pracować wiele dni w trudnych warunkach, ale również dla inwestora.

Należy też pamiętać o kosztach związanych z zabezpieczaniem mienia przed uszkodzeniem   zabrudzeniem w trakcie prac remontowych czy wykończeniowych. Według różnych szacunków koszty te mogą wahać się w granicach 2-4% wartości inwestycji.

Multi-Finish bezpyłowa gładź gipsowa - zdjęcie 1Tradycyjne wygładzanie trwa przeciętnie 3-4 dni zanim uzyska się powierzchnię gotową do malowania. Zwykle czynność tę dzielimy na kilka etapów: gruntowanie, po 24 godzinach nakładanie pierwszej warstwy gładzi, szlifowanie i nakładanie drugiej warstwy gładzi w celu uzyskania równej i gładkiej powierzchni, ponownie szlifowanie.

Odpowiedzią na wielodniowe wygładzanie powierzchni i walkę z pyłem jest angielski produkt Thistle Multi-Finish i nowa metoda wygładzania ścian i sufitów. Jest to technika bezpyłowego wykonywania gładzi zwana skimmingiem. Skimming to pokrywanie powierzchni wysokiej jakości specjalną gładzią. Multi-Finish umożliwia wykonanie gładzi „na gotowo” w ciągu jednego dnia roboczego. Szpachlowanie połączeń płyt gipsowo-kartonowych i wykonywanie na nich gładzi również odbywa się w jednym cyklu i w ciągu jednego dnia!

Gładź Multi-Finish służy do pokrywania tynków cementowo-wapiennych, gipsowych, równych, gładkich betonów, płyt gipsowo-kartonowych. Przed nałożeniem gładzi należy zawsze wcześniej powierzchnie zagruntować.

Multi-Finish bezpyłowa gładź gipsowa - zdjęcie 2 Multi-Finish bezpyłowa gładź gipsowa - zdjęcie 3

Zastosowanie bezpyłowej gładzi Multi-Finish daje wiele wymiernych korzyści (dla wykonawcy i dla inwestora) również w odniesieniu do tradycyjnych gładzi gipsowych stosowanych od kilkunastu lat w Polsce:

  • za pomocą gładzi Multi-Finish powierzchnię wykonuje się „na gotowo” w ciągu jednego dnia roboczego,
  • brak pyłu gipsowego,
  • powierzchnia jest bardzo gładka,
  • wysoka stabilność/twardość powierzchni (struktura wiązań nie jest osłabiona w wyniku szlifowania siatką),
  • wysoka wydajność szpachlarza – ok. 40 m² gładzi „na gotowo” w ciągu jednego dnia.

„Od kiedy stosuję gładź Multi-Finish skończyły się dla mnie problemy z reklamacjami widocznych spoin na sufitach z płyt gipsowo-kartonowych – mówi Szymon Nagórski - autoryzowany wykonawca Rigips. – Co więcej, wzrosła też wydajność moich brygad o około 40-50%. Mogę się podjąć teraz najbardziej wyszukanych prac, bo wiem, że jakoś, robót wykonywanych na Multi-Finishu nie ma sobie równej. Zamówień mam na ok. 5 miesięcy wprzód. Czy mogę chcieć czegoś więcej?”

Oceń artykuł
4,15 / 13 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Polecamy Ci również

Zobacz także