Multi-Finish bezpyłowa gładź gipsowa

Multi-Finish bezpyłowa gładź gipsowa
Multi-Finish bezpyłowa gładź gipsowa - zdjęcie 1„Jedną z zalet gładzi Multi-Finish jest jej uniwersalność – podkreśla Joanna Nowak-Klucz Manager Produktu w Rigips. - Produkt nadaje się do remontów starych tynków cementowo-wapiennych, szczególnie w budownictwie mieszkaniowym, kiedy to brak pyłu gipsowego w remontowanej i w zamieszkanej części jest ogromną wartością dla inwestora. Równocześnie gładź Multi-Finish jest jedynym produktem, który pozwala wykonawcy zaszpachlować połączenia płyt gipsowo-kartonowych i od razu w kolejnym cyklu (tego samego dnia) wykonać gładź na całej powierzchni. Multi-Finish nakładana jest dwukrotnie w warstwie o łącznej grubości do ok. 3-4 mm. Wykonawca może spać spokojnie, bo inwestor na pewno nie zobaczy (nawet w niekorzystnym świetle) połączeń płyt. Inwestor nie zobaczy też gipsowego pyłu... Praca jest szybka i komfortowa. Na stosowaniu gładzi Multi-Finish korzystają obie strony - wykonawca i inwestor.”

„Trzeba mieć świadomość, że odmienność techniki skimmingu od tradycyjnego wykonywania gładzi  wymaga pewnych umiejętności i reżimu wykonawczego – mówi wykonawca Szymon Nagórski. - Stosując tradycyjną gładź możemy ją nałożyć i potem błędy skorygować szlifowaniem, a to kosztuje czas i mnóstwo materiału, który znalazł się na podłodze w formie kurzu. Za to wszystko ktoś płaci. Multi-Finish wymaga wysokich umiejętności od szpachlarza. W 2008 roku miałem kilka reklamacji, na których spędziliśmy ponad 140 godzin – to był dla mnie istotny koszt. Od kiedy stosuję Multi-Finish, czyli od czerwca 2009 roku, nie mam żadnej reklamacji, mimo że wykonuję identyczne zlecenia. Dzisiaj sobota i niedziela to dla mnie wolne od pracy dni.”

Rzeczywiście, barierą rozwoju nowej technologii wykańczania wnętrz są przyzwyczajenia i niechęć wykonawców do nowości i innowacji.

„Uruchomiliśmy program odpłatnych szkoleń z nowej techniki gładzenia – mówi Joanna Nowak-Klucz. - Chcemy, aby jak najwięcej wykonawców miało możliwość wyszkolenia swoich pracowników. Wydajemy licencje, jeśli wykonawca przedstawi nam co najmniej 3 wykonane zlecenia. Będziemy sprawdzali zarówno jakość wykonawstwa, jak i opinie inwestorów. Chcemy wiedzieć, co się dzieje z naszym produktem i technologią.”
Oceń artykuł
4,15 / 13 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Rigips

Polecamy Ci również

Zobacz także