Mineralny sufit akustyczny Optima

Mineralny sufit akustyczny Optima

Dzięki znakomitym właściwościom i estetyce, sufity akustyczne umożliwiają realizację nowoczesnych i śmiałych projektów w takich pomieszczeniach jak biura jednoprzestrzenne, kawiarnie i restauracje oraz wszystkie inne miejsca, w których użytkowaniu przeszkadza nadmierny hałas.

Przykładem sufitu akustycznego może być sufit mineralny sufit akustycznyArmstrong Optima. Optima jest płytą z miękkiej wełny szklanej, która zapewnia osiągnięcie maksymalnego możliwego pochłaniania dźwięku αw = 1.
 
Cienki welon z transparentnego akustycznie włókna szklanego, którym jest oklejona, pokryty jest specjalną białą farbą. Dzięki temu powierzchnia płyty jest odporna na uszkodzenia (nadaje się do czyszczenia). Aby uniemożliwić uwalnianie się włókien, krawędzie płyt pomalowane są warstwą farby, a tylna część każdej z nich pokryta jest warstwą szklanej flizeliny.
 
Optima ofero wana jest również z krawędzią Vector - konstrukcja ukryta w jest w cieniu, w 6 mm szczelinie wokół płyt. Jest to wtedy tzw. sufit „dolnego montażu”. Metr kwadratowy sufitu waży 2,9 kg. Współczynnik odbicia światła wynosi 85%. Płyty są odporne na wilgotność względną powietrza RH do 95%. Producent udziela dziesięcioletniej gwarancji na brak odkształceń płyty.
Oceń artykuł
4,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Armstrong

Polecamy Ci również

Zobacz także