Międzynarodowe spotkanie branży

Ponad pół tysiąca wystawców zaprezentowało swoje produkty i usługi podczas Międzynarodowych targów DACH+HOLZ odbywających się w Stuttgarcie. Tegoroczna edycja skupiona była na przedsiębiorcach świadczących usługi z zakresu robót stolarskich i dekarskich, producentów dachów i ich ociepleń oraz konstrukcji drewnianych.

Międzynarodowe spotkanie branży - zdjęcie 1 Międzynarodowe spotkanie branży - zdjęcie 2

Targi odbyły się 5-8 marca na terenie Neue Messe exhibition, w pięciu halach targowych o łącznej powierzchni 70 000 m2.  Organizatorem wydarzenia były Messe Friedrichshafen and GHM Gesellschaft für Handwerksmessen. Prezentacje produktów, seminaria oraz pokazy najnowszych rozwiązań technologicznych z dziedziny dekarstwa,  ciesielstwa oraz stolarki otworowej były atrakcją imprezy i przyciągnęły tłumy. Opiekę nad tym prestiżowym przedsięwzięciem sprawowali: Centralne Stowarzyszenie Producentów Dachów (ZVDH) i Federacja Niemieckich Stolarzy (BDZ).

Międzynarodowe Targi DACH+HOLZ są największym na świecie wydarzeniem branżowym w dziedzinie technologii budowy dachów, ścian i techniki uszczelnieniowej. DACH +HOLZ nie są jednak wyłącznie wiodącymi targami na arenie międzynarodowej; w ich ramach organizowany jest również kongres wytyczający kierunki rozwoju branży, atrakcyjne imprezy towarzyskie i obszerny program turystyczny. Ofertę informacyjną targów uzupełniają również specjalne pokazy, forum i park tematyczny. Międzynarodowe Targi DACH+HOLZ i Centralny Związek Niemieckiego Rzemiosła Dekarskiego od początku są ze sobą blisko powiązane.

DACH+HOLZ odbywają się raz w roku, każdorazowo w innym mieście targowym Niemiec. Rozpoczynają się zawsze w środę w tygodniu Wniebowstąpienia i trwają do soboty następnego tygodnia włącznie. Status DACH+HOLZ jako wiodących w tej branży międzynarodowych targów, gwarantuje najwyższy poziom fachowości. Jednocześnie są one niezbędnym źródłem informacji dla osób prywatnych budujących domy. Impreza odbywa się co 2 lata.

Nowa formuła targów cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony wystawców jak i zwiedzających.

 

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także