Membrany dachowe klasy premium

Membrany dachowe klasy premium

Od maja 2010 roku na polskim rynku dostępne są dwie innowacyjne membrany dachowe marki Braas: Divoroll Clima+ S oraz Divoroll Maximum S. To nowa generacja ekologicznych, zaawansowanych technologicznie i funkcjonalnych membran.

membrana dachowa z refleksyjną powłoką zewnętrznąwarstwy membrany dachowejprzekrój membrany dachowej

Dzięki membranie dachowej Braas Divoroll Clima+ S w sposób znaczący można zwiększyć wydajność energetyczną dachu. Przeznaczona zarówno na poddasza użytkowe, jak i nieużytkowe poprawia właściwości izolacyjne budynku i zaoszczędza energię, zmniejszając jednocześnie emisję CO2, przez co pozytywnie wpływa na środowisko naturalne. Refleksyjna powłoka zewnętrzna membrany odbija aż do 83% ciepła promieni słonecznych, dlatego potrafi zredukować przepływ ciepła poprzez radiację. W rezultacie Braas Divoroll Clima+ S latem obniża ilość ciepła wnikającego przez dach aż do 21%, a zimą nawet do 30% ciepła uciekającego przez dach do atmosfery. Dzięki temu w całym budynku, a szczególnie na poddaszu, w czasie upałów jest chłodniej i w czasie mrozów cieplej. Metalizowana, gładka powierzchnia zwiększa także wodoodporność oraz minimalizuje osiadanie kurzu. Braas Divoroll Clima+ S jest membraną oddychającą, o bardzo wysokiej paroprzepuszczalności, dzięki czemu usuwa wilgoć przenikającą przez ocieplenie. Jednocześnie jest odporna na ciśnienie hydrostatyczne słupa wody o wartości ponad 3000 mm, co zapewnia ochronę ocieplenia przed wilgocią z zewnętrz. Dodatkowo, specjalna warstwa odporna na działanie promieniowania UV gwarantuje większą trwałość. 

uniwersalna membrana dachowa  budowa membramy dachowejmembrana dachowa Braas Divoroll Maximum S 

Uniwersalna membrana Braas Divoroll Maximum S to nowa propozycja w kategorii Premium. Dzięki wysokiej jakości tkanej włókninie Braas Divoroll Maximum S ma wyjątkową wytrzymałość na rozdzieranie. Powłoka jest także antypoślizgowa i odporna na opady atmosferyczne. Jej włóknina charakteryzuje się wyjątkową zdolnością do wchłaniania i pozbywania się wilgoci. Innowacyjne parametry sprawiają, że niska wartość oporu dyfuzyjnego (Sd< 0,08) zmniejsza ryzyko związane z problemami kondesacji. Membrana Braas Divoroll Maximum S jest ok. 66% bardziej paroprzepuszczalna niż Delta Maxx. 

Obydwa innowacyjne produkty sygnowane są znakiem S, który oznacza, że mają samoprzylepne paski. Tego typu rozwiązanie technologiczne sprawia, że zastosowanie membran dachowych: Divoroll Clima+ S i Divoroll Maximum S gwarantuje nie tylko wodo- i wiatroszczelność, ale także łatwość oraz pewność wykonania prac dekarskich.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Braas

Polecamy Ci również

Zobacz także