Materiały elewacyjne PROFI

Bolix wprowadził na rynek produkty otwierające linię PROFI, w skład której wchodzą specjalistyczne wyroby dla profesjonalistów. Są to: sanityzujący płyn do mycia elewacji, wzbogacony mikrowłóknami biały klej do systemów ociepleń opartych na styropianie oraz zapobiegająca wykwitom zaprawa na bazie cementu trasowego.

Bolix CLN to koncentrat służącym do mycia elewacji wykończonych tynkami akrylowymi, mineralnymi, silikatowymi i silikonowymi, a także okładzin kamiennych i powierzchni betonowych. Może być również z powodzeniem stosowany do czyszczenia tworzyw sztucznych i szkła. Ze względu na tak uniwersalne zastosowanie, produkt jest rekomendowany do wszelkiego rodzaju prac renowacyjnych, a także do właściwego przygotowania fasad przed malowaniem lub tynkowaniem.
materiały elewacyjne

Działanie Bolix CLN polega na wytwarzaniu aktywnej piany o silnym działaniu czyszczącym. Dzięki temu produkt nadaje się do czyszczenia powierzchni wodoodpornych. Preparat rozpuszcza i usuwa zanieczyszczenia, takie jak tłuste osady, sadza i pyły. Może być stosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Mycie elewacji preparatem Bolix CLN polega na wstępnym zwilżeniu powierzchni wodą, naniesieniu środka rozcieńczonego z wodą za pomocą myjki ciśnieniowej lub szczotką malarską oraz na spłukaniu wodą elewacji po około 5 minutach. Zużycie preparatu uzależnione jest od stopnia zabrudzenia powierzchni i przy jednokrotnym nakładaniu wynosi średnio ok. 0,05 litra/mkw, czyli jeden metr kwadratowy ściany możemy umyć już przy użyciu jednej łyżki preparatu Bolix  CLN.

Klej Bolix UZB – to zaprawa dobrze znana klientom. Jest to biała uniwersalna zaprawa klejowa do stosowania w obniżonych temperaturach (tzw. klej zimowy). Technolodzy firmy Bolix zmodyfikowali jej recepturę, m.in. wzbogacając ją mikrowłóknami. Dzięki temu produkt może być stosowany nie tylko do przyklejania styropianu i wykonywania warstwy zbrojącej z siatki z włókna szklanego w bezspoinowych systemach ociepleń, ale również do wzmacniania elewacji narażonych na zarysowania i pęknięcia. Ponieważ zaprawa wykazuje wysoką przyczepność do podłoża oraz elastyczność, może być używana również przy naprawach i renowacjach ścian zewnętrznych budynków ocieplonych według metody lekkiej mokrej. Bolix UZB stosuje się także do niwelowania nierówności do 5 mm i wygładzania podłoży mineralnych przed nakładaniem farb i tynków cienkowarstwowych. Właściwości kleju Bolix UZB pozwalają na jego aplikację w obniżonych temperaturach, tj. przy spadkach temperatur do +3ºC. Natomiast po upływie 8 godzin od czasu nałożenia zaprawy możliwe są spadki temperatury do -5ºC.

Najnowszy produkt linii Profi to zawierająca cement trasowy zaprawę do murowania z klinkieru i kamienia Bolix KL Profi. Zawartość cementu trasowego w nowej zaprawie sprawia, że ryzyko powstania wykwitów na cegłach i okładzinach klinkierowych jest minimalne. Nowa zaprawa gwarantuje, że wykończona klinkierem elewacja domu bądź klinkierowe ogrodzenie czy komin zostaną wykonane estetycznie i zachowają te właściwości na długi czas.
Zaprawa Bolix KL Profi może być stosowana także do murowania z jednoczesnym spoinowaniem ścian konstrukcyjnych, osłonowych i elewacyjnych, elementów dekoracyjnych a także izolowanych od wysokiej temperatury kominów. Dodatkowo, Bolix KL Profi w wysokim stopniu ogranicza ryzyko powstania spękań i plam. Wiązania, jakie tworzy zaprawa, charakteryzuje wysoka wytrzymałość mechaniczna. Produkt można stosować na zewnątrz i wewnątrz budynków do wykonywania spoin o szerokości od 12 do 15 mm. Klor zaprawy może być czarny, czerwono-brązowy lub brązowy.

Tras to minerał pochodzenia wulkanicznego, który dodawany do zapraw na bazie cementu ma działanie wiążące wolne wapno, a przez to zapobiega powstawaniu wykwitów i wysoleń na powierzchni muru.

Ceny
Bolix KL Profi - 32,75 netto/25 kg
Klej Bolix UZB – 40 zł netto/25 kg
Bolix CLN  - 9,90 zł netto/1 l i 49,50 zł netto/5 l

 

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Ewa Kulesza

Opracowanie: Bolix

Polecamy Ci również

Zobacz także