Masa uszczelniająca do dachu

Co zrobić kiedy woda leje się nam na głowę? Przeciekający dach, nieszczelny taras, szpary, przez które przecieka woda podczas ulewnego deszczu – teraz to już nie problem. W ciągu kilku minut możemy uratować dom przed zalaniem.

masa uszczelniająca do dachu

Największą trudnością przy usuwaniu przecieku w dachu jest niemożność natychmiastowej reakcji. Z rozpoczęciem prac musimy poczekać na poprawę warunków atmosferycznych. Większość mas uszczelniających wymaga bowiem, aby podłoże było suche, a temperatura otoczenia wynosiła przynajmniej +5ºC. Co jednak zrobić, kiedy w środku zimy topniejący śnieg ścieka nam po ścianach i zalewa mieszkanie? Rozwiązaniem jest zastosowanie specjalistycznego preparatu Wasser Stopp firmy Soudal. Produkt ten został zaprojektowany tak, aby w każdych warunkach atmosferycznych można było dokonać niezbędnych napraw dachu. Wasser Stopp to gotowa do natychmiastowego użycia jednoskładnikowa masa dekarska, która po utwardzeniu tworzy absolutnie wodoszczelną powłokę. Najważniejszą wprowadzoną innowacją jest wzmocnienie produktu cienkim rozproszonym włóknem syntetycznym, które przez wiele lat zapobiega spękaniom uszczelnienia pod wpływem ruchomości podłoża lub zmian temperatury. Po utwardzeniu powłoka pozostaje elastyczna. Jest całkowicie odporna na promieniowanie UV i gwałtowne zmiany temperatury.

Największą zaletą preparatu jest możliwość stosowania go na mokrych powierzchniach, w każdych warunkach atmosferycznych, również w czasie ulewnego deszczu i mrozu do -15ºC, a nawet pod wodą.

uszczelnienie dachuWasser Stopp przylega do wszelkich podłoży i materiałów dekarskich oraz budowlanych: papy, łupka naturalnego, eternitu, blachy ocynkowanej, szkła, PVC, betonu, kamienia, drewna itd. Możemy go użyć we wszystkich miejscach, takich jak dziurawe rynny i rury spustowe, cieknące dachy pokryte papą, blachą, dachówką, czy łupkiem, przepuszczające wilgoć tarasy i nie martwić się o wcześniejsze przygotowanie podłoża czy specjalne narzędzia do aplikacji.

Do nakładania impregnatu na płaskie powierzchnie używamy pędzla lub wałka, a do uszczelniania miejsc znajdujących się pod wodą i trudnodostępnych – zwykłej szpachelki. Wystarczy oczyścić naprawiane miejsce z luźnych cząstek i nałożyć preparat na szczelinę.

Oceń artykuł
2,63 / 16 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Soudal

Polecamy Ci również

Zobacz także