Masa samopoziomująca - Nowy Plus

Optiroc - lider w branży samopoziomujących podkładów podłogowych i posadzek przemysłowych - stawia na ciągły rozwój i udoskonalanie swoich wyrobów. Najnowszy produkt, samopoziomujący podkład podłogowy Optiroc 2000 Plus, to kolejny „szczebel do doskonałości”.

Masa samopoziomująca - Nowy Plus - zdjęcie 1

Nowy Optiroc 2000 Plus – cechuje się nowatorskimi rozwiązaniami - łączy zalety cenionych na rynku podkładów podłogowych, mieszanek Optiroc 147, 148 i 2000 DIY, ich wyjątkową łatwość zastosowania, szybkość pracy, pewność uzyskania znakomitego efektu za każdym razem. Zupełnie nowa generacja dodatków i polimerów, umożliwiła obniżenie ilości wody potrzebnej do przygotowania zaprawy. Mniejsza ilość wody, to dużo szybsze wysychanie ułożonego podkładu, i - co jest dużo ważniejsze – zdecydowanie niższa wilgotność w pomieszczeniu, w którym został zastosowany. Ma to olbrzymie znaczenie zarówno dla trwałości budynku, jak i dla zdrowia mieszkających w nim ludzi.

Samopoziomujący podkład podłogowy Optiroc 2000 Plus jest przygotowaną fabrycznie suchą mieszanką, gotową do użycia po wymieszaniu z wodą. Zawiera cement, sortowane kruszywa mineralne oraz domieszki poprawiające parametry techniczne i właściwości robocze. Nie zawiera kazeiny, żużli i popiołów lotnych. Wyrób spełnia wymagania higieniczne, zdrowotne i ochrony środowiska.

Cechy wyrobu

 • samopoziomujący,
 • do układania ręcznego warstwą 2-20 mm,
 • cementowy,
 • przystosowany do wygładzania jastrychów z zainstalowanym ogrzewaniem podłogowym,
 • łatwy i szybki w wykonaniu,
 • ruch pieszy po 3-8 godzinach,
 • paroprzepuszczalny,
 • do stosowania wewnątrz budynków,
 • odporny na działanie kółek mebli,
 • bardzo dobra przyczepność do podłoża,
 • nie wymaga stosowania membran pielęgnacyjnych,
 • nie zawiera kazeiny, żużli oraz popiołów lotnych,
 • przyjazny dla środowiska naturalnego.

Zastosowanie
Optiroc 2000 Plus jest przeznaczony do szybkiego wyrównywania, poziomowania lub wygładzania podłoży cementowych – betonowych, jastrychów („szlicht”) i wylewek cementowych w mieszkaniach, biurach, szpitalach, szkołach, sklepach, kinach itp. obiektach użyteczności publicznej. Zalecany jako podkład pod wykładziny dywanowe, PVC, korkowe, panele, mozaiki drewniane, parkiet (zalecane kleje elastyczne), płytki ceramiczne, kamienne itp. Dzięki niskiej alkaliczności doskonale współpracuje ze wszystkimi klejami do tych wykładzin. Podkładu z Optiroc 2000 Plus nie zaleca się eksploatować bez wyżej wymienionych warstw nawierzchniowych.

Przygotowanie podłoża
Podłoże musi być nośne, twarde, stabilne, suche, zwarte, wolne od zanieczyszczeń i warstw słabo związanych z podłożem lub osłabiających wiązania (na przykład tłuszcze, bitumy, pyły, kurz, kleje, resztki farb i zapraw). Otwory w stropie uszczelnić, aby nie dopuścić do wyciekania zaprawy. Większe ubytki w podłożu naprawić na przykład zaprawą Optiroc 1000 lub Optiroc S 40.
Oczyszczone, suche i naprawione podłoże należy odkurzyć i zagruntować preparatem Optiroc ABS MD 16 Grunt lub Gruntem Uniwersalnym Optiroc i pozostawić do wyschnięcia (3-5 godzin). Warstwa gruntująca zwiększa przyczepność zaprawy do podłoża, ułatwia jej poziomowanie, zapobiega powstaniu pęcherzy powietrznych i odwodnieniu zaprawy przed związaniem. Gruntowanie powtórzyć, jeśli zaprawa Optiroc 2000 Plus będzie układana później niż 24 godziny od ostatniego gruntowania.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także