M jak Masonite

Firma Masonite wprowadziła na polski rynek tłoczone płyty drzwiowe HDF ze znakiem M. Twarda płyta pilśniowa HDF jest półproduktem wykorzystywanym do wytwarzania drzwi wewnętrznych. To od jej parametrów technicznych zależy wygląd, funkcjonalność i trwałość drzwi.

Na całym świecie znak M umieszczony w lewym dolnym rogu drzwi świadczy o najwyższej jakości płyt wykorzystanych do ich produkcji. Teraz również w Polsce będzie można kupić drzwi wewnętrzne wykonane z płyt firmy Masonite.

W naszych domach pojawiły się drzwi o lekkiej konstrukcji i ciekawych wzorach. Zastąpiły one ciężkie, mało oryginalne drewniane drzwi, które szybko się niszczyły i łatwo wypaczały. Taki postęp w procesie produkcji stał się możliwy, dzięki nowatorskiemu wykorzystaniu tłoczonych płyt drzwiowych firmy Masonite. Drzwi ze znakiem M to nowość na polskim rynku. Są wykonane z płyt Masonite i charakteryzują się najwyższą jakością. Nie poddają się działaniu wilgoci, są odporne na uszkodzenia mechaniczne, nie odkształcają się i nie wypaczają. HDF firmy Masonite zapewnia wyjątkową trwałość drzwi.

M jak Masonite - zdjęcie 1Dlaczego HDF
Twarda płyta pilśniowa została opatentowana przez firmę Masonite w 1924 roku. Obecnie tłoczone płyty drzwiowe Masonite są produkowane z bardziej nowoczesnej, wysokozagęszczonej płyty HDF. Masonite wytwarza płyty HDF w specjalnym procesie produkcyjnym. Zrębki drewna rozcierane są na włókna, które zaprawia się żywicą, suszy i formuje w ciągłą matę. Mata jest cięta na arkusze, a następnie wytłaczana w wysokiej temperaturze i pod dużym ciśnieniem. W ten sposób powstaje płyta gęstości aż o 50% większej od litego drewna. Płyty mają tylko 3,2 mm grubości, lecz dzięki tłoczeniu uzyskują wyjątkową twardość i gęstość. Po wytłoczeniu płyty są gruntowane i zabezpieczane specjalną farbą zapobiegającą uszkodzeniom. Unikalne zalety płyt HDF - twardość, odporność na działanie wilgoci i temperatury, wypaczenia i pęknięcia otworzyły drogę do opracowania zupełnie nowej konstrukcji drzwi wewnętrznych. Ciężkie skrzydła drzwi z litego drewna zastąpiono lekkimi, twardymi płytami HDF ze specjalnym wypełnieniem (tzw. plaster miodu). Bardziej wymagający klienci mogą wybrać drzwi z wypełnieniem z płyty wiórowej, które obniżają poziom hałasów przenikających do wnętrza nawet o 42 dB.

Nieograniczone możliwości

W procesie wytłaczania płyty HDF uzyskują efektowny kształt i fakturę. Skrzydła drzwiowe mogą być gładkie albo o fakturze drewna oraz z różną liczbą wytłoczonych paneli. Na polskim rynku dostępne są drzwi, w których wykorzystywane są dwu-, trzy-, cztero-, lub sześciopanelowe płyty tłoczone firmy Masonite, o prostym lub łukowym wykończeniu. Tłoczone płyty drzwiowe nadają się także do produkcji drzwi w wersji przeszklonej oraz drzwi składanych.

Dzięki powierzchni pozbawionej pęknięć i sęków, twarde płyty pilśniowe łatwo poddają się procesom wykończeniowym. Można je dowolnie malować; daje to nieograniczone możliwości aranżacji wnętrza. Drzwi oznaczone znakiem M będą ozdabiać dom przez długie lata bez utraty swoich własności funkcjonalnych i estetycznych.

Masonite to światowy lider w produkcji tłoczonych płyt drzwiowych. Kontynuuje tradycje wdrażania pionierskich produktów oraz stosowania nowych technologii i procesów produkcyjnych. Rynek europejski zaopatrywany jest przez fabrykę Masonite zlokalizowaną w Irlandii. Firma pozostaje w stałym kontakcie z producentami drzwi na rynkach lokalnych i dostosowuje swoje projekty do specyficznych wymagań klientów w różnych krajach. W Polsce charakterystyczny znak M-kę znaleźć można na drzwiach wewnętrznych produkowanych przez firmy Stolarka Wołomin i POL-SKONE.

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Masonite

Polecamy Ci również

Zobacz także