Linia produkcyjna Rockwool

W Polsce otwarto najnowocześniejszą na świecie linię do produkcji skalnej wełny mineralnej. Fabryka w Małkini pozwoli zaspokoić wciąż rosnący popyt na materiały izolacyjne w Polsce i u naszych wschodnich sąsiadów.

otwarcie nowej linii produkcyjnej RockwoollKoncern Rockwool Polska zainwestował w przedsięwzięcie ponad 250 mln złotych. Otwarcie nowej linii zbiegło się z obchodami 15-lecia działalności firmy na polskim rynku.

Prace nad budową siódmej z kolei linii produkcyjnej Rockwool Polska rozpoczęły się w styczniu 2008 roku. W ciągu niespełna roku firma stworzyła nowoczesną, niezwykle wydajną linię produkcyjną. Jak podkreśla Math Op het Veld, szef zespołu projektowego, stało się to możliwe dzięki współpracy międzynarodowego zespołu inżynierów z wieloletnim doświadczeniem z fabryk Rockwool w Polsce, Holandii, Francji, Niemiec oraz Danii. Zautomatyzowane procesy technologiczne gwarantują wysoką, powtarzalną jakość produkcji.

produkcja wełny skalnejPrzy budowie nowej linii duży nacisk położono nie tylko na jej wysoką wydajność, ale także na osiągnięcie takich aspektów ekologicznych, jak:

  • redukcja emisji gazów,
  • poprawa akustyki,
  • ochrona przed wtórną emisją pyłów.

Na instalacje i zabezpieczenia proekologiczne linii, które przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego firma przeznaczyła ponad 50 mln złotych.

Rozbudowa zakładu w Małkini jest kolejną dużą inwestycją koncernu w Polsce. W sierpniu 2006 roku firma uruchomiła nowoczesną linię do produkcji paneli sufitowych w fabryce w Cigacicach.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Rockwool Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także