Lider Branży Stolarki Budowlanej 2009

Selena SA już po raz 3 otrzymała prestiżowy tytuł Lidera Branży Stolarki Budowlanej w kategorii „piany i silikony”. Wyróżnienie to przyznawane jest producentom i dostawcom o silnej pozycji w sektorze stolarki budowlanej odnotowującym najwyższe przychody ze sprzedaży. Organizatorem rankingu jest Forum Branżowe.


Lider Branży Stolarki Budowlanej 2009Oferowane przez Selenę piany i silikony marki Tytan Professional dostępne są w ponad 50 krajach na całym świecie. W Polsce Selena ma 37% udziału w rynku pian poliuretanowych, natomiast pod względem wielkości produkcji zajmuje 4 miejsce wśród globalnych graczy. Piany wytwarzane są w 5 zakładach zlokalizowanych w Polsce, Korei Południowej, Turcji i Brazylii. Silikony oraz inne rodzaje uszczelniaczy produkowane są natomiast w Polsce, USA i Chinach.

„Wysokie pozycje osiągane przez nasze produkty w polskich oraz zagranicznych rankingach są rezultatem stałego rozwijania technologii produkcji i receptur asortymentu z portfolio Seleny. Ponadto dowodzą one, że realizowana przez Grupę strategia dywersyfikacji oferty produktowej jest właściwym kierunkiem rozwoju naszej firmy. Reagujemy na sygnały płynące z rynku chemii budowlanej i staramy się systematycznie uzupełniać portfolio, aby dopasować je do potrzeb konsumentów. W tym roku poszerzyliśmy wachlarz produktów dostępnych pod marką Tytan, wprowadzając do krajowej oferty linię systemów zamocowań Tytan Fixing Systems oraz kleje do płytek GEA. W ramach rozbudowywania asortymentu oferowanego przez spółki zależne za granicą, wdrożyliśmy na rynki Europy Centralnej klej poliuretanowy Tytan Styro 753. Produkt - w Polsce znany pod nazwą Klej do styropianu Tytan EOS - przeznaczony jest do montażu płyt styropianowych podczas ocieplania budynków” – powiedział Przemysław Strzyż, brand & PR manager firmy Selena SA.

Oferta Grupy Selena obejmuje produkty budowlane do drzwi i okien, produkty ogólnobudowlane oraz asortyment przeznaczony dla przemysłu. Oferowane przez firmę produkty charakteryzują się wysokimi parametrami technicznymi oraz osiągają przewagę technologiczną. .

 

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Selena

Polecamy Ci również

Zobacz także