Łącznik termoizolacyjny

W ofercie firmy Schöck pojawiła się nowatorska, pod względem izolacyjności cieplnej i akustycznej, wersja popularnego łącznika termoizolacyjnego do balkonów z serii Isokorb - Schöck Isokorb® XT. Nowy produkt stanowi odpowiedź firmy na nieustannie rosnące wymagania inwestorów w zakresie energooszczędnych wyrobów i technologii stosowanych w budynkach.

łącznik termoizolacyjnyTwórcom Schöck Isokorb® XT udało się poprawić właściwości termoizolacyjne produktu o 30%, a izolacyjność akustyczną o ok. 50% w porównaniu do poprzednich modeli. Stało się to możliwe m.in. dzięki zastosowaniu elementu izolacyjnego o grubości 120 mm, w którym po raz pierwszy wykorzystano materiał izolacyjny neopor. Jego cechą jest lepsza absorpcja promieniowania cieplnego wewnątrz materiału, dzięki czemu daje on dodatkową izolację termiczną.

Doskonałą sprawność termoizolacyjną Schöck Isokorb® XT udało się także osiągnąć dzięki użyciu w produkcie:

  • wysokiej klasy betonu drobnoziarnistego,
  • wysokiej jakości stali szlachetnej o polepszonej odporności na rozciąganie. Zwiększenie tego parametru pozwoliło na zmniejszenie średnicy pręta przy zachowaniu niezmienionej nośności, a co za tym idzie na zmniejszenie powierzchni przekroju cechującej się wysokim przewodnictwem cieplnym.

Oprócz wysokiej efektywności energetycznej Schöck Isokorb® XT charakteryzuje się także doskonałymi właściwościami w zakresie izolacji akustycznej, i to bez dodatkowych wykładzin pływających na balkonach czy w podcieniach. Osiągnięcie tej cechy stało się możliwe dzięki specjalnej konstrukcji i optymalizacji materiałów. Niewielka masa produktu ułatwia jego montaż na budowie i umożliwia sprawną obróbkę.

Działanie łącznika balkonowego polega na termicznym oddzielaniu poszczególnych elementów konstrukcji, przez co następuje redukcja mostków cieplnych. Jednocześnie Schöck Isokorb® XT pełni rolę elementu nośnego budowli. Dzięki tym funkcjom jego zastosowanie w balkonach zwiększa komfort mieszkania i pozwala na uniknięcie takich strat budowlanych, jak:

  • niekontrolowane i nadmierne straty ciepła,
  • zawilgocone i zagrzybione ściany,
  • rysy betonu wynikające ze skurczu i rozszerzalności na połączeniu płyty balkonowej i stropowej.

W Polsce już od dłuższego czasu rośnie zapotrzebowanie na energooszczędne, a co za tym następuje - ekologiczne produkty budowlane. Sytuacja taka wynika m.in. ze zmian w prawie budowlanym, które od stycznia 2009 roku nakładają na nowo powstałe domy i mieszkania obowiązek świadectw energetycznych. Z roku na rok rośnie także świadomość społeczeństwa w obszarze energooszczędności. Polacy oczekują, że ich nieruchomości będą nie tylko cieplejsze, ale także tańsze w eksploatacji. Nowy Schöck Isokrob® XT spełnia te wymagania. Powodując redukcję do minimum szkodliwych mostków cieplnych w balkonach, przez które ulatnia się znaczna część energii (balkon uważany jest za jedno z miejsc o największych stratach ciepła), znacznie obniża koszty ogrzewania.

Łącznik balkonowy Schöck Isokorb® XT, jako pierwszy produkt firmy, otrzymał od niemieckiego Instytutu Domów Pasywnych (Passivhaus Institut) certyfikat „Konstrukcji o zredukowanej ilości mostków termicznych”.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Schöck

Polecamy Ci również

Zobacz także