Konkurs - Przegroda Termoizolacyjna Przyszłości

Firma Swisspor, producent termo i hydroizolacji, poszukuje wynalazców wśród inżynierów, studentów i hobbystów technicznych.  Ma w tym pomóc formuła konkursu, którego idea odnosi się do działalności firmy i ma jej pomóc rozwijać jedno z prioretytowych założeń – dbałość o jak najwyższą jakość i proekologiczność produktów.

Przegroda Termoizolacyjna Przyszłości

Jednym z bardzo ważnych problemów społecznych jest dziś oszczędzanie energii, ochrona środowiska i kształtowanie zrównoważonego rozwoju kraju z myślą o przyszłych pokoleniach. Dlatego zadanie konkursowe polega na zaproponowaniu rozwiązania przegrody termoizolacyjnej przyszłości. Wagę tej tematyki dostrzegli konkursowi partnerzy organizatora  - Ministerstwo Budownictwa, Krajowa Agencja Poszanowania Energii, Naczelna Organizacja Techniczna, Specjaliści z Zakładu Fizyki Budowli Instytutu Techniki Budowlanej i partnerzy medialni, m.in. serwis e-izolacje.pl. Jest to szczególnie cenne w dzisiejszych realiach międzynarodowych. Szansę na wysoką jakość życia ma tylko społeczeństwo dbające o środowisko i zrównoważony rozwój, mające szacunek do ekologii oraz budujące gospodarkę opartą na wiedzy.

Zasady udziału w  konkursie
Udział w konkursie może wziąć praktycznie każdy – regulamin jest otwarty. "Myślenie innowacyjne nie jest przecież zarezerwowane tylko dla specjalistów z branży. Często wręcz odwrotnie - specjalistyczna wiedza to myślenie ogranicza. Liczymy także na szeroki udział studentów. Będziemy na polskich politechnikach prowadzili intensywną, bezpośrednią kampanię zachęcającą studentów do udziału w konkursie. Warunkiem udziału w nim jest jedynie wypełnienie kuponu oraz nadesłanie rozwiązania w terminie do 20 września 2007 roku" – mówi Jacek Szwoch - prezes firmy Swisspor Polska.
Przez październik obradować będzie komisja konkursowa, wyniki prawdopodobnie podane zostaną w grudniu. Główna nagroda dla zwycięzcy wyniesie 25 tysięcy złotych. Przyznane zostaną też trzy wyróżnienia po 5 tysięcy złotych. Ze szczegółami można zapoznać się na stronie www.przegrodaprzyszlosci.pl

Media, które patronują konkursowi przeprowadzają kampanię informacyjnej. Będzie ona swoistym brykiem dla uczestników. Specjaliści z Instytutu Techniki Budowlanej napiszą zestaw tekstów, które pokażą aktualny stan wiedzy na temat różnego rodzaju przegród w budynkach. Wskażą też te punkty, gdzie potrzebne są nowe rozwiązania. Będzie to nie tylko ważna podpowiedź dla uczestników konkursu, ale też zestaw wartościowej wiedzy dla klientów ostatecznych. Jak pokazały badania profesora Jerzego Pogorzelskiego z ITB, większość projektów budowlanych składanych w gminnych Urzędach Architektury zawiera błędy w zakresie fizyki budowli. Więc także z punktu widzenia inwestorów ważne jest, żeby mieć świadomość pewnych zagadnień z tego zakresu. Na stronie przegrodaprzyszlosci.pl podany zostanie zestaw lektur do samodzielnego studiowania. Idea konkursu będzie propagowana także w "lżejszy" sposób. Znany historyk techniki - profesor Bolesław Orłowski przygotuje sylwetki siedmiu najwybitniejszych polskich wynalazców.

 

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Swisspor

Polecamy Ci również

Zobacz także