Konkurs "Praca Dyplomowa" rozstrzygnięty

Kolejna edycja konkursu "Praca Dyplomowa" dobiegła końca. Jury złożone z przedstawicieli mediów branży budowlanej poddało ocenie kilkadziesiąt zgłoszonych do konkursu prac i nagrodziło najlepsze.

konkurs na pracę dyplomowąPodczas obrad, które miały miejsce 25 maja w Warszawie w siedzibie organizatora przedsięwzięcia, komisja konkursowa podjęła decyzję o przyznaniu następujących wyróżnień:

Miejsce I - praca przygotowana przez Sławomira Grysiak i Piotra Rutkowskiego z Zespółu Szkół Budowlanych i Elektrycznych z Torunia.  Praca została napisana pod kierunkiem Aliny Accordi-Krawiec. Jury jednogłośnie przyznało I miejsce za zaangażowanie, estetykę, merytorykę, materiał multimedialny i zdjęciowy oraz różnorodność omawianych zagadnień.

Miejsce II (nagrodzono dwie prace) - praca przygotowana przez Krzysztofa Olejnik i Annę Treter z Technikum Budowlanego 5-letniego w Zespole Szkół Nr 7 z Wrocławia. Praca napisana pod kierunkiem Pawła Niewierskiego, oraz praca przygotowana przez Grzegorza Jerzyna z Zespołu Szkół Budowlanych im. Gen. Stanisława Maczka w Bielsku-Białej napisana pod kierunkiem Marii Pająk.

Miejsce III (nagrodzono dwie prace) – praca nadesłana przez Pawła Mierzwa, Andrzeja Straub i Mariusza Śmiegielskiego z Zespółu Szkół Budowlanych i Elektrycznych z Torunia. Praca napisana pod kierunkiem Aliny Accordi-Krawiec. Druga nagrodzoną pracą jest nadesłana przez Łukasza Hałas, Patryka Wawrzynek, Damiana Kaszta z Zespółu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu. Pracę napisano pod kierunkiem Urszuli Pająk-Czopowskiej.

Ponadto Jury przyznało wyróżnienia dla:

  • Pracy przygotowanej przez Sławomirę Szczepańską, Piotra Grabowskiego i Wojciecha Olejniczak z Technikum Budowlanego w Pile. Praca napisana pod kierunkiem Teresy Wawrzyniak.
  • Pracy przygotowanej przez Monikę Smirnow, Damiana Misiukajtis, Marcina Pyrka z Zespołu Szkół Nr 2 w Wałczu Budowlanych Technikum Budowlane Nr 1. Praca napisana pod kierunkiem Agnieszki Giemza.
  • Pracy przygotowanej przez Aleksandrę Romanko z Zespołu Szkół Budonictwa Nr 1 Techniukum w Poznaniu. Praca napisana pod kierunkiem Elżbiety Parchliniak-Dziamskiej.

laureaci konkursu na pracę dyplomowąNagrodami dla laureatów są między innymi miesięczne praktyki ufundowane przez sponsorów konkursu. Jest to doskonała propozycja dla uczniów, którzy po skończeniu szkoły średniej mają możliwość zdobywania doświadczeń zawodowych i ewentualnego zatrudnienia na konkurencyjnym rynku pracy.
W tym roku partnerami naszej akcji były firmy: Paroc, Xella oraz Kerakoll. Patronat medialny objęły; Atlas Budowlany, Dachy, Izolacje, Forum Budowlane, Przewodnik Budowlany, Warstwy i wortale branżowe, m.in. www.e-dach.pl oraz www.e-izolacja.pl.

Również w kolejnych latach konkurs będzie kontynuowany. Ze względu na zmiany w systemie edukacji forma konkursu będzie inna od dotychczasowej. Głównym celem organizatora będzie umożliwienie uczniom zdobycia konkretnego zawodu, pomoc w samozatrudnieniu, stworzenie perspektyw otrzymania pracy, program stypendialny oraz ciągłe poszerzanie wiedzy.

Jury nie oceniało niektórych prac z uwagi na fakt kopiowania przez uczniów tesktów z portali internetowych. Wykorzystany w ten sposób materiał nie był cytatem lecz własnym wkładem uczniów w opis zawarty w pracy. Jury nie akceptuje tej formy. Prace zostały odrzucone, bowiem byłoby to nieuczciwe wobec uczniów, którzy rzetelnie włożyli ogromną pracę i czas w przygotowane przez siebie prace dyplomowe.

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Ewa Kulesza

Źródło: Trust Communication Business Assistance

Zdjęcia: Redakcja, Trust Communication Business Assistance

Polecamy Ci również

Zobacz także