Konferencja IZOLACJE 2015

Konferencja IZOLACJE 2015

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) sprawuje patronat merytoryczny nad Konferencją IZOLACJE 2015. Wydarzenie odbędzie się 9-10 kwietnia br. w Warszawie, a jeden z referatów wygłosi dr inż. Mariusz Garecki, kierujący Komisją Techniczną SSO. Wystąpienie reprezentanta SSO, zaplanowane na 10 kwietnia, dotyczyć będzie kierunków zmian w systemach ETICS związanych z nowymi wymaganiami w zakresie izolacyjności przegród budowlanych.

dr inż. Mariusz GareckiNowe regulacje prawne wprowadzają obowiązek systematycznego zmniejszenia wartości współczynnika przenikania ciepła Uc dla wszystkich rodzajów budynków. Branża systemów ociepleń przygotowuje się zatem do stopniowej weryfikacji obecnie obowiązujących standardów. Toczące się w wielu ośrodkach prace badawcze pozwolą na wprowadzenie nowych rozwiązań technicznych, jeszcze lepiej chroniących budynki przed stratami ciepła, zarówno w nowych obiektach, jak i w przypadku ociepleń wtórnych – podkreśla ekspert Stowarzyszenia, zapraszając na swoją prelekcję. Dr inż. Garecki weźmie również udział w debacie „Kierunki rozwoju izolacji a wyzwania budownictwa niskoenergetycznego”, która odbędzie się 9 kwietnia.

dr inż. Jacek Michalak, prezes SSOStowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń docenia wszelkie inicjatywy, które sprzyjają rozwojowi naszej branży i upowszechnianiu dobrych praktyk wśród wszystkich uczestników procesu budowlanego, w tym inwestycji ociepleniowych. Liczymy, że Konferencja IZOLACJE 2015 również się do tego przyczyni, zwłaszcza że jej dwie poprzednie edycje zostały przez nasze środowisko dobrze przyjęte. Kolejną okazją do branżowej debaty będzie w maju tego roku II Międzynarodowa Konferencja ETICS, organizowana przez nasze stowarzyszenie. Z satysfakcją obserwujemy, że tematyka ociepleń budynków spotyka się z coraz większym zainteresowaniem – dodaje dr inż. Jacek Michalak, prezes SSO.

Informacje nt. Konferencji IZOLACJE 2015 dostępne są na jej stronie internetowej www.konferencjaizolacje.pl.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń

Polecamy Ci również

Zobacz także