Komfortowa wełna

Komfortowa wełna

Na co zwracamy uwagę kupując nowy samochód? Zazwyczaj na markę, wygląd, komfort jazdy, bezpieczeństwo. Ale także na późniejsze koszty eksploatacji. To dlatego coraz częściej kupujemy samochody droższe, ale za to bardziej komfortowe i napędzane silnikiem diesla. Wiadomo: diesel – bardziej oszczędny.*

Jaka izolacja najlepiej oszczędza?
Podobnie jest z domami. Powinniśmy stosować odpowiednie ocieplenie, nie kierując się wyłącznie ceną zakupu materiału izolacyjnego – aby potem – przez długie lata – cieszyć się z niskich rachunków za ogrzewanie.
Komfortowa wełna - zdjęcie 1

Jakość nowoczesnego budownictwa zależy od ilości energii potrzebnej do ogrzania budynku zimą i schłodzenia go latem. Energia zużyta w tym celu jest sumą ilości energii potrzebnej do ogrzania lub schłodzenia danej powierzchni oraz ilości strat ciepła uciekającego przez przegrody i nieszczelności. Straty mogą sięgać nawet 70% zużytej energii. To niepotrzebne wydatki, a także większe zanieczyszczenie środowiska naturalnego. Można temu zapobiec w bardzo prosty sposób. Należy odpowiednio zaizolować dom, najlepiej wełną mineralną szklaną.

Jest to materiał charakteryzujący się bardzo dobrym współczynnikiem oporu cieplnego R oraz dużymi możliwościami zastosowania.

Każdy właściciel chciałby uniknąć strat ciepła związanych z ogrzewaniem budynku w porze zimowej. Wybierając izolację z wełny szklanej konsument jest w stanie obniżyć wysokość swoich rachunków, które płaci za gaz, węgiel czy olej opałowy.

Jaka izolacja jest najzdrowsza?
Cechą odróżniającą wełnę mineralną od innych materiałów termoizolacyjnych jest zdolność przepuszczania pary wodnej. Dzięki temu wilgoć, która znajdzie się wewnątrz przegrody, zostanie odparowana na zewnątrz. Pełny efekt jest możliwy do osiągnięcia dzięki połączeniu wełen do izolacji termicznej z foliami paroizolacyjnymi, przy użyciu akcesoriów zapewniających szczelność systemu.

Komfortowa wełna - zdjęcie 2

Jaka izolacja najlepiej chroni przed hałasem?
Dobra izolacja to taka, która chroni nie tylko przed utratą ciepła, ale wycisza pomieszczenia pod względem akustycznym. Hałas może powodować dyskomfort, pogorszenie samopoczucia, a nawet problemy zdrowotne: kłopoty ze snem i krążeniem, trudności w koncentracji i stres. Dzięki swoim właściwościom wełna szklana absorbuje energię akustyczną, zamieniając ją poprzez drgania włókien szklanych w energię cieplną.

Komfortowa wełna - zdjęcie 3

Jaka izolacja pomaga chronić środowisko?
Efektywna izolacja pozwala także na ograniczenie emisji dwutlenku węgla (CO2) i innych szkodliwych związków do atmosfery o ponad połowę. Wełna szklana produkowana jest w 70% ze stłuczki szklanej pochodzącej z recyklingu. Wyróżnia ją korzystny bilans wpływu  na środowisko w całym ich cyklu życia, czyli od wydobycia surowców do jego produkcji, aż do momentu składowania na wysypisku śmieci. Stosując odpowiednie ocieplenie można się przyczynić do ochrony środowiska naturalnego.

Komfortowa wełna - zdjęcie 4

Jaka izolacja dba o nasze bezpieczeństwo?
Ostatnią, ale nie mniej ważną kwestią, jaką należy rozważyć kupując materiały izolacyjne są ich właściwości palne. Budując nowy dom lub ocieplając starszy budynek, należy pomyśleć o bezpieczeństwie pożarowym. Wszystkie produkty z wełny mineralnej ISOVER sklasyfikowane są jako niepalne.

Komfortowa wełna - zdjęcie 5

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Polecamy Ci również

Zobacz także