Komfortowa wełna

Komfortowa wełna
Komfortowa wełna - zdjęcie 1Skała czy szkło?
Terminem wełna mineralna określa się zarówno wełnę skalną, jak i szklaną. Wełnę mineralną skalną otrzymuje się w wyniku stopienia skał mineralnych (bazaltów, wapieni) w temperaturze ponad 1400°C. Wełnę szklaną natomiast uzyskuje się w wyniku stopienia piasku kwarcowego i stłuczki szklanej i rozwłóknieniu szklanej lawy na włókna szklane. W ofercie ISOVER znajdziemy zarówno wełny szklane, jak i skalne, co pozwala dobrać parametry i właściwości fizyczne izolacji pod kątem poszczególnych aplikacji bez ograniczania się do jednego rodzaju wełny mineralnej. Stosując wełnę mineralną Isover oszczędzamy: pieniądze, środowisko naturalne, żyjemy w bardziej komfortowym i bezpiecznym domu.

ISOVER poleca

Najlepsza izolacja termiczna:

ISOVER Multimax 30
Najbardziej energooszczędny materiał izolacyjny z wełny mineralnej dostępny obecnie na rynku – najlepszy współczynnik przewodzenia ciepła.

Specjalna technologia układania włókien umożliwiła obniżenie współczynnika przewodzenia ciepła (lambda) do poziomu 0,030. Tak wysokie parametry oznaczają o ponad 20% wyższą efektywność izolacji w porównaniu z innymi stosowanymi w budownictwie materiałami izolacyjnymi z wełny mineralnej czy styropianu.

Komfortowa wełna - zdjęcie 2Zgodnie z ideą ISOVER Multi-Comfort House nowy produkt ISOVER zapewnia wszechstronny komfort mieszkania i zdrową atmosferę wewnątrz pomieszczeń dzięki doskonałym parametrom termicznym i przepuszczaniu pary wodnej na zewnątrz (niski opór dyfuzyjny).

Nowy produkt ISOVER to – oprócz oszczędności energii i ochrony środowiska – także dbałość o najwyższy komfort, bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców. Przeznaczeniem ISOVER Multimax 30 jest izolacja cieplna murów warstwowych, fasad wentylowanych, konstrukcji szkieletowych.

Zastosowanie specjalne: jako izolacja od wewnątrz. Idealna do termorenowacji budynków, których fasada (np. zabytkowa) nie pozwala na bezpośrednią ingerencję.

Najbardziej kompletny system izolacji i paroizolacji:

Komfortowa wełna - zdjęcie 3System ISOVER Vario
Inteligentny system zapewniający utrzymanie odpowiedniego mikroklimatu i doskonałej izolacyjności cieplnej.

Ekonomiczna, bezpieczna, inteligentna izolacja dachu stromego oraz ścian w budownictwie szkieletowym przy pomocy systemu ISOVER Vario rozwiązuje wszystkie problemy w obszarze komfortu mieszkania i oszczędności energii. ISOVER Super-Mata jest używana wszędzie tam, gdzie konstrukcja ogranicza możliwość stosowania materiału izolacyjnego o większej grubości. Można nią izolować dachy, poddasza, stropodachy. Jest niepalna, łatwa w montażu i nie wymaga sznurkowania. ISOVER Vario to wielofunkcyjny układ, który spełniając podstawowe funkcje izolacyjne (ochrona przed ucieczką ciepła, wspomaganie wentylacji i klimatyzacji oraz izolacyjność akustyczna) – zapewnia również dodatkowo regulację wilgoci, sprawiając, że dach i ściany zewnętrzne oddychają, nie dopuszczając do rozwoju grzybów i pleśni. Dzięki połączeniu dwóch unikalnych produktów: do izolacji wilgotnościowej i zachowania szczelności – ISOVER Vario KM Duplex oraz do izolacji cieplnej – Super-Maty, uzyskujemy najwyższą jakość i maksymalne korzyści dla inwestora.

Najlepsza izolacja akustyczna:

Komfortowa wełna - zdjęcie 4Aku-Płyta
Płyta z wełny mineralnej szklanej przeznaczona do izolacji akustycznej lekkich ścian działowych, sufitów podwieszanych oraz okładzin i obudów ściennych.
Zalecana jest także do stosowania jako izolacja termiczna w budynkach o konstrukcji szkieletowej i podłóg na legarach. Maksymalny efekt izolacyjności akustycznej ścian działowych uzyskujemy całkowicie wypełniając przestrzeń pomiędzy płytami gipsowo-kartonowymi Aku-Płytą ISOVER o wyjątkowo korzystnym współczynniku przewodzenia ciepła: 0,037 W/(m·K).

Najwyższy komfort montażu:

Uni-Mata flex
Wyjątkowa sprężystość bez dodatkowych zamocowań.

Uni-Mata flex montowana na lekki wcisk nie wymaga zastosowania dodatkowych mocowań i zabezpieczeń dzięki zaburzonemu układowi włókien, który efektywnie wpływa na parametry mechaniczne tego produktu. Przekłada się to wprost na efektywność montażu, zarówno pod kątem czasu, jak i jego kosztów. Jako materiał wypełniający ma uniwersalne zastosowanie wszędzieKomfortowa wełna - zdjęcie 5tam, gdzie wymagana jest optymalna izolacyjność cieplna, nie obciąża przy tym nadmiernie konstrukcji budynku.

Uni-Mata komfort
Lekka i sprężysta wełna w rolce przeznaczona do izolacji dachów stromych, znajduje także zastosowanie w domach szkieletowych.

Produkt ten powstał z myślą o wykonawcach stosujących Uni-Matę ISOVER w swojej codziennej pracy. Jego cechą szczególną jest zastosowany welon szklany, który ułatwia montaż instalacji (łatwiej wycinane przejścia na kable, kominki) oraz ogranicza zanieczyszczenie izolacji podczas prac budowlanych, kiedy w powietrzu unoszą się pyły i kurz.

*Artykuł sponsorowany przez firmę ISOVER

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Redakcja

Źródło: www.isover.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także