Kolorowy tynk mozaikowy

Tynki mozaikowe rozwiązują problem zabrudzonych ścian  klatek schodowych, cokołów oraz  elewacji. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz zmywalne, dzięki czemu wykończone nimi ściany długo zachowują estetyczny wygląd.

tynk mozaikowyTynk mozaikowy od zwykłej farby olejnej różni się przede wszystkim dużą odpornością na zmywanie, ścieranie i zabrudzanie. Jest to szczególnie ważne w przypadku pomieszczeń publicznych, które łatwo ulegają zabrudzeniom, oraz w przypadku ścian zewnętrznych  narażonych na niszczące działania natury. Spoiwem tynków mozaikowych jest żywica syntetyczna; w porównaniu z innymi tynkami dekoracyjnymi są bardziej elastyczne i odporniejsze na uszkodzenia. Dzięki temu można je często myć bez ryzyka uszkodzenia powierzchni.

W środku i na zewnątrz
Dekoracyjne tynki na bazie barwionych kamyczków można stosować do wykończenia wnętrz i elewacji. Ozdobny tynk mozaikowy jest łatwy w obróbce i utrzymaniu czystości i - co ważne - łatwy w nanoszeniu. Można go nakładać na beton, tynk cementowy i cementowo – wapienny, a także na płyty gipsowo – kartonowe.

Warstwę tynku należy nanieść równomiernie i wygładzić kiedy jest jeszcze wilgotny. Tę czynność wykonujemy zawsze w jednym kierunku. Tynk stwardnieje w ciągu dwóch, trzech dni.

Co na rynku?
Producenci materiałów budowlanych prześcigają się w ofercie. Innowacyjność w przypadku tynków mozaikowych polega na indywidualnym doborze kolorów, co niesie za sobą nieograniczone możliwości  kreowanie powierzchni.
Prezentowany tynk mozaikowy Baumit dostępny w 30 kolorach jest zmywalny i odporny na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu na długi czas pozwala zachować estetyczny wygląd ścian.

 

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Baumit

Polecamy Ci również

Zobacz także