Kolor dachu a izolacja

Kolor dachu a izolacja

kolor dachuSkuteczna izolacja dachu pozwala zaoszczędzić nawet do 75% potencjalnie traconego ciepła oraz wyeliminować problem nagrzewania się poddasza. Szczególnie w kontekście mody na ciemne, dużo bardziej nagrzewające się dachy, nie bez znaczenia jest wybór odpowiedniej izolacji.

Powszechnie znanym faktem jest, że ciemne powierzchnie bardziej absorbują światło
od jasnych. W przypadku ciemnych dachów przekłada się to na większą temperaturę w środku budynku. Jeśli z powodu zbyt wysokiej temperatury na poddaszu zaczniemy korzystać z zużywających dużo prądu klimatyzacji, znacząco mogą zwiększyć się nasze rachunki za energię elektryczną. Aby tego uniknąć, powinniśmy pomyśleć o porządnej izolacji.

Skuteczny materiał izolujący powinien zatrzymywać ciepło w budynku zimą, jak również chronić go przed nadmiernym nagrzewaniem się latem. Decydując się na ciemne pokrycie dachu, powinniśmy zadbać o to, żeby izolacja była jak najlepsza. Ciemne dachy w słoneczne dni mogą nagrzewać się nawet do 85°C!
Popularnym materiałem izolującym jest wełna lub wata szklana. Stosunkowo łatwy
w układaniu i niepalny materiał jest rozwiązaniem dobrym, choć nie pozbawionym wad.

pianka sztywna PIR

Jedną z nich jest powstawanie tzw. mostków termicznych, przez które ucieka i dostaje się ciepło. Rozwiązaniem może być skuteczny system izolacyjny DivoDamm, eliminujący mostki termiczne.

Jak to działa?

Poszczególne elementy sztywnej i trwałej pianki PIR łączy się ze sobą i układa jako jedną powierzchnię ponad krokwiami. Podobnie jak wełna szklana system Braas DivoDamm nie rozprzestrzenia ognia w razie pożaru.
Produkty izolacyjne marki Braas nadają się idealnie do trwałej izolacji dachu w nowym budownictwie oraz do modernizacji budynków istniejących. Obok korzystnych właściwości izolacyjnych do najważniejszych argumentów przemawiających za wyborem Braas DivoDamm należy także doskonała trwałość.
Skuteczna izolacja dachu pozwala zaoszczędzić nawet do 75% potencjalnie traconego ciepła oraz wyeliminować problem nagrzewania się poddasza. Słowem jest to inwestycja bardzo opłacalna. Zaniedbanie tak istotnego elementu konstrukcji dachu może nas słono kosztować, szczególnie jeśli chcemy zdecydować się na dach w ciemnym kolorze.

Oceń artykuł
4,29 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Monier Braas Sp. z o.o

Polecamy Ci również

Zobacz także