Klej-uszczelniacz

Nowoczesna technologia pomaga w codziennym życiu. W pierwszej kolejności nowinki technologiczne znajdują zastosowanie w produktach profesjonalnych. Rozwiązania, które sprawdziły się w pracach specjalistycznych, coraz szybciej dostępne stają się również dla klientów indywidualnych. Podobnie stało się z technologią polimerów MS zastosowaną w produkcji kleju-uszczelniacza Fix All firmy Soudal.

klej na bazie MS polimerówW każdym domu i mieszkaniu borykamy się z problemem drobnych napraw i prac wykończeniowych. Przeciekająca kabina prysznica, pęknięta płytka, ciągle odklejający się haczyk na ręczniki w łazience lub listwa przypodłogowa - z naprawą zwlekamy w nieskończoność. Zazwyczaj kiedy wybierzemy się  w końcu do sklepu budowlanego, aby kupić niezbędne do napraw produkty, okazuje się że ich lista jest bardzo długa. Stajemy przed ogromną półką z różnorodnymi klejami, silikonami, masami uszczelniającymi i nie wiemy co wybrać. Oferta rynku jest ogromna, a produkty wysoce wyspecjalizowane: tylko na wybrane podłoża, uszczelniacze szklarskie, sanitarne, akryle, kleje montażowe rozpuszczalnikowe, montażowe wodne, do marmuru, do luster. Bez pomocy obsługi sklepu nie możemy dać sobie rady. Tymczasem istnieje produkt, który z powodzeniem zastąpi wszystkie powyższe.

klej do różnych podłożyJapońska technologia
W odróżnieniu od innych  "Fix-ów" - klejów na bazie wodnej lub żywic syntetycznych, Fix All firmy Soudal oparty jest na nowatorskiej japońskiej technologii MS polimerów, które zapewniają niezwykle wysoką siłę spajania oraz możliwość bardzo uniwersalnego stosowania tego kleju-uszczelniacza. Polimery MS łączą zalety silikonów i poliuretanów. Produkty na ich bazie charakteryzuje doskonała przyczepność do wszystkich podłoży budowlanych: plastiku, drewna, metalu, tynku, płyt gipsowo-kartonowych, kamienia, glazury i innych.
Produkt może być stosowany na wilgotne powierzchnie. Klejem-uszczelniaczem wykonamy spoiny wokół umywalki i wanny (również akrylowej),uszczelnimy kabinę prysznicową, wypełnimy fugi i szczeliny pomiędzy płytkami w narożach. Produkt zawiera substancje grzybobójcze, podobnie jak silikon sanitarny, w związku z tym może być stosowany w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak łazienki, kuchnie i pralnie. 

zastosowanie kleju-uszczelniaczaZamiast wiertarki
Z Fix All można także samodzielnie przymocować wszelkie elementy wyposażenia i wykończenia wnętrz bez użycia wiertarki, śrub i wkrętów. Zamiast wiercić dziury w ramach okiennych, futrynach, czy ścianach wyłożonych glazurą (płytki łatwo pękają) możemy użyć Fix All. Bardzo wysoka siła spajania umożliwia montaż żaluzji w oknach, trwałe przyklejenie haczyków, wieszaków w kuchni, płytek, ozdobników, kasetonów, listew. Klej-uszczelniacz na bazie polimerów MS jest bezzapachowy i neutralny. Dzięki temu nie powoduje przebarwiania klejonych powierzchni i nie uszkadza warstwy srebrzankowej, a więc świetnie nadaje się do przyklejania luster. Spoiny po utwardzeniu można malować, także farbami wodnymi. Polimery MS zapewniają spoinom bardzo wysoką trwałość. Wypełnione miejsca są całkowicie odporne na działanie promieni UV, które powodują przebarwianie i kruszenie mas uszczelniających opartych na innych technologiach. Nawet przy trudnych podłożach Fix All nie wymaga użycia płynu gruntującego.

Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także