Klej paroizolacyjny Soudal

Klej paroizolacyjny Soudal

Firma Soudal wprowadziła na rynek nowy produkt: klej paroizolacyjny - uszczelniacz do folii i membran z polietylenu i polipropylenu. Umożliwia on mocowanie paroizolacji do podłoża bez dziurawienia gwoździami i niszczenia materiału.

klej paroizolacyjnyKlej paroizolacyjny jest trwale plastyczny i ma dobrą przyczepność do większości podłoży budowlanych: cegły, betonu, tynku, gipsu, drewna, płyty wiórowej, metalu, styropianu, wełny mineralnej, tworzyw sztucznych - również wilgotnych, nierównych i niejednorodnych. Nie można jednak stosować go na podłożach bitumicznych. Nie zawiera rozpuszczalników, formaldehydów ani plastyfikatorów, jest bezwonny. Tworzy paroszczelne i trwałe połączenie folii z podłożem lub drugim arkuszem folii. Nie spływa z powierzchni pionowych i nie marszczy folii. Nie wymaga również gruntowania podłoża. Cena brutto: 17 zł.

Zastosowanie:

  • łączenie zakładów folii i membran paroizolacyjnych,
  • przyklejanie folii paroizolacyjnych do podłoża,
  • wodoszczelne i paroizolacyjne spojenia folii budowlanych.

Przechowywanie
12 miesięcy w fabrycznym, zamkniętym opakowaniu, w chłodnym i suchym miejscu, w temperaturze od + 5ºC do + 25ºC.

Dane techniczne

Podstawa żywice akrylowe
Konsystencja pasta o stabilnej strukturze
Sposób utwardzania odparowanie wody
Temperatura nakładania od +1ºC do +35ºC
Odporność termiczna od -20ºC do + 80ºC
Opakowanie kartusze 310 ml, 12 sztuk w kartonie

Sposób użycia
Podłoże musi być czyste, wolne od tłuszczu i wszelkich zanieczyszczeń (kurz, brud itp.), może być natomiast wilgotne. Klej należy nakładać ręcznym lub pneumatycznym pistoletem do uszczelniaczy: przycisnąć lekko folię do ścieżki kleju, nie naciągać. Wysoką wytrzymałość klej osiąga po ok. 48 godzinach, pełną - po całkowitym odparowaniu wody. Ponieważ w sprzedaży jest wiele rodzajów folii o różnorodnym składzie i parametrach technicznych, zaleca się wcześniejsze wykonanie prób przyczepności. Należy przestrzegać zwykłych zasad higieny pracy, unikać kontaktu ze skórą, zabrudzoną skórę przemyć natychmiast wodą. Należy chronić przed dziećmi, w czasie pracy dobrze wietrzyć pomieszczenie. Klej może wywoływać podrażnienia oczu.

Normy i certyfikaty
Produkt jest wytwarzany zgodnie z wymogami jakościowymi normy ISO 9002. Jest dopuszczony do obrotu na podstawie atestu PZH - HK/B/0288/01/2003.

Oceń artykuł
3,75 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Soudal

Polecamy Ci również

Zobacz także