Klej do styropianu

Docieplanie to żmudna praca, podczas której bardzo dużo czasu wykonawca traci na przygotowanie zaprawy klejącej. Nowe, innowacyjne rozwiązanie całkowicie eliminuje ten problem.

klej do systemów ociepleńprzyklejanie styropianuW najbardziej popularnym sposobie ocieplania ścian wykorzystuje się płyty ze styropianu. Mocuje się je do ścian zewnętrznych przy pomocy zaprawy mineralnej, a w razie potrzeby dodatkowo przytwierdza mechanicznie. Samo klejenie płyt to praca dosyć przyjemna i szybka, jednak trzeba ją przerywać, by przygotować kolejną porcję kleju. To dość uciążliwe, biorąc pod uwagę fakt, że klej to sucha mieszanka, którą trzeba zalać wodą i dokładnie wymieszać. Do tego dochodzi transport ciężkiego wiadra na rusztowanie, co w przypadku ekipy składającej się z dwóch robotników może bardzo uprzykrzyć pracę. Sam inwestor też będzie miał trochę kłopotów, bo musi zapewnić transport ciężkich worków z klejem na miejsce budowy a także dostęp do wody i źródła energii elektrycznej.
Klej do systemów ociepleń w opakowaniu ciśnieniowym, w jakim dotychczas mogliśmy kupić piankę poliuretanową, to daleko idąca innowacja. Znika problem transportu setek kilogramów worków z klejem, wciąganiem wiader z zaprawą na rusztowania i stratą czasu na jej przygotowanie. Teraz wystarczy, że wykonawca będzie miał ze sobą lekki pistolet do nakładania kleju. Zużywana ilość kleju do styropianu 1 K-P jest mniejsza, niż tradycyjnych materiałów.

klej do styropianuDane techniczne:

  • tworzenie naskórka na kleju po 10 minut,
  • wypełnia wgłębienia w trakcie działania,
  • twardnieje w czasie od 30 do 40 minut,
  • utwardzenie całkowite po 3 godzinach,
  • można używać standardowego wyposażenia dla pianek poliuretanowych,
  • nie zawiera CFC, HCFC ani HFC,
  • pojemnik: puszka 750 ml.
Oceń artykuł
4,83 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Tremco illbruck

Polecamy Ci również

Zobacz także