Klej do folii paroszczelnych - DSK

Klej do folii paroszczelnych - DSK

Zawilgocone mury, stropy i warstwy izolacyjne to najczęściej występujące skutki nieszczelnych pokryć dachowych. Wilgoć sprzyja rozwojowi grzybów, powoduje utratę właściwości termoizolacyjnych i szybkie niszczenie konstrukcji.

klej do folii paroszczelnychAby usunąć przyczyny zawilgocenia należy przeprowadzić bardzo gruntowne prace remontowe. Najczęściej wiąże się to ze zrywaniem zawilgoconych warstw izolacyjnych i wymianą tych elementów na nowe. Zawilgoconych warstw izolacyjnych podbitki dachowej nie da się już niestety osuszyć. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na jakość prowadzonych prac dekarskich i dopilnować, aby wszystkie newralgiczne punkty dachu zostały odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wody.

Woda przenika także od środka
Warstwy izolacyjne dachu mogą zostać uszkodzone także przez wilgoć przenikającą od wewnątrz budynku. Czteroosobowe gospodarstwo domowe wytwarza dziennie około 10 litrów wody w postaci pary wodnej. Część tej pary może przeniknąć do warstw izolacyjnych. Dlatego bardzo ważne jest szczelne zabezpieczenie izolacji dachowych również od wewnątrz domu. Zawilgocona warstwa izolacyjna podbitki dachowej traci swoje właściwości. W rezultacie ogrzanie pomieszczeń strychowych w zimie staje się trudne i kosztowne. 

DSK - klej do folii paroszczelnychDachy izolowane są zwykle od strony wnętrza budynku folią paroszczelną. Ten dosyć kosztowny materiał często pozbawiany jest swoich właściwości izolacyjnych przez niewłaściwy montaż. W wielu przypadkach folia paroszczelna jest po prostu przybijana do konstrukcji dachu. Takie połączenia połaci folii nie stanowią żadnej bariery dla pary wodnej, która przedostaje się przez zakłady folii, pozbawionej uszczelnienia i poprzebijanej gwoździami. 

Aby temu zapobiec, pasy folii można z łatwością połączyć za pomocą specjalnego kleju DSK do folii paroszczelnych. Po utwardzeniu tworzy on elastyczne nie przepuszczające powietrza i wilgoci spojenie. Ponieważ proces utwardzania kleju jest rozłożony w czasie, folie po sklejeniu można jeszcze przesuwać i idealnie dopasować do konstrukcji dachu.

Klej DSK firmy Soudal ma doskonałą przyczepność nie tylko do folii, ale także do wielu innych podłoży budowlanych, takich jak cegła, beton, tynk, gips i drewno. Cecha ta umożliwia szczelne przymocowanie folii paroszczelnej zarówno do więźby dachowej, jak i w miejscach które sprawiały dotąd szczególny problem wykonawcom prac budowlanych, np. do komina.

DSK klej do folii paroszczelnej
Podstawa - żywice akrylowe
Temperatura nakładania - od +1 do +35ºC
Odporność termiczna - od -20 do +80ºC
Opakowanie - kartusz 310 ml

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Soudal

Polecamy Ci również

Zobacz także