Izolacje z wełny drzewnej

płyta termoizolacyjna Tektalan E-21Tektalan E-21
Płyta termoizolacyjna z rdzeniem z niepalnej wełny kamiennej Heralan o włóknach prostopadłych do powierzchni i obustronnymi warstwami wierzchnimi Heraklith z wełny drzewne, wiązanymi magnezytem. Dźwiękochłonna, jako ochrona akustyczna, ochrona cieplna, wysokoprzepuszczalna dla pary wodnej. Stosowana jako izolacja cieplna ścian, stropów, i innych elementów budowlanych. Pochłanianie dźwięku(przy zastosowaniach bez tynkowania), do otynkowania lub do zastosowań bez tynkowania - konieczne jest zabezpieczenie przed bezpośrednim działaniem wody. Do ocieplania fasad – mocowanie tylko mechaniczne - oraz do wyciszania pomieszczeń technicznych. Płyta o grubości 40mm ma opór cieplny 0,78 [W/m²·K)]. Opór cieplny płyty o grubości 150 mm wynosi 3,57 [W/(m²·K)]!

wielowarstwowa płyta Tektalan SDTektalan SD 
Wielowarstwowa płyta budowlana termoizolacyjna z rdzeniem z niepalnej wełny kamiennej Heralan o włóknach prostopadłych do powierzchni i obustronnymi warstwami wierzchnimi Heraklith z wełny drzewnej wiązanej magnezytem, w kolorze naturalnym. Posiada zamek na zakładkę 15 mm po obwodzie w celu zapobieżenia przesączaniu się betonu. Impregnowana dodatkowo środkiem anty pleśniowym. Dźwiękochłonna, ochrona cieplna, ochrona przeciwogniowa, wysoce przepuszczalna dla pary wodnej. Izolacja cieplna i pochłanianie dźwięku wszędzie, gdzie płyta zostaje zabetonowana. Do ocieplenia stropów i ścian piwnic, garaży, garaży podziemnych, przejazdów, parkingów pod budynkami i elementów wspornikowych zabezpieczonych przed wilgocią. Opór cieplny R dla warstwy o grubości 150 wynosi 3,34 [W/(m²·K)]!

Do prawidłowego wykonania ociepleń i izolacji akustycznych z płyt z wełny drzewnej niezbędne będą dodatkowe wyroby uzupełniające. Należą do nich narożniki metalowe z wtopioną siatką, siatką zbrojącą, kleje do łączenia między sobą krawędzi płyt. Tynki stosowane na płyty z wełny drzewnej to typowe tynki stosowane do systemów ociepleń. Na warstwę zbrojącą można nanosić tynki dekoracyjne mineralne, silikatowe lub silikonowo-żywiczne w sposób zgodny z zaleceniami producenta. Uziarnienie tynków powinno wynosić minimum 2 mm.

Oceń artykuł
4,50 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Knauf Insulation

Polecamy Ci również

Zobacz także