Izolacje techniczne z wełny

Izolacje techniczne wykonane z wełny mineralnej zabezpieczają techniczne urządzenia grzewcze przed stratami ciepła, stanowią izolację termiczną, przeciwkondensacyjną i akustyczną w urządzeniach klimatyzacyjnych, izolują urządzenia domowe - kotły, piece, kominki.

izolacje techniczne z wełnyStosowanie izolacji z wełny dla urządzeń technicznych zapewnia kontrolowane i niezakłócone ich działanie. Ponadto chroni przed zamarzaniem, zabezpiecza przed przypadkowym poparzeniem. Właściwie wykonana izolacja termiczna dodatkowo zabezpiecza przewody przed uszkodzeniami mechanicznymi i amortyzuje wydłużenia materiału spowodowane skokami temperatury.

W budownictwie mieszkaniowym najczęściej izoluje się przewody: centralnego ogrzewania, klimatyzacji i instalacji wodnych. Zaizolowanie rurociągów cieplnych (ciepłej wody użytkowej, cyrkulacyjnych, centralnego ogrzewania) pozwala na znaczne zmniejszenie strat ciepła. Nie jest ono bowiem oddawane w pomieszczeniach, które nie muszą być ogrzewane, na przykład w piwnicy. Dodatkowo tłumi hałas spowodowany przepływaniem wody w rurach. Rurociągi i urządzenia wodnokanalizacyjne zabezpiecza przed zamarzaniem.

Maksymalna temperatura użytkowa produktów wysokotemperaturowych z wełny mineralnej wynosi 750ºC. W takiej temperaturze wełna zachowuje trwałość mechaniczną jest niepalna, odporna na zawilgocenie, izoluje akustycznie i tłumi dźwięki wydobywające się z instalacji.

Oceń artykuł
4,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: miwo.pl

Zdjęcia: MIWO, knaufinsulation.rs

Polecamy Ci również

Zobacz także