Izolacje przeciwwilgociowe - nowoczesne technologie

iniektory

Na polskim rynku stosowane są różnorodne budowlane techniki izolacyjne. Wiele przedsiębiorstw decyduje się poszerzyć swój zakres oferowanych usług o właśnie ten dział. Impulsem rozwojowym jest powiększająca się grupa inwestorów, która ma świadomość, że tylko dobrze zaizolowana inwestycja jest bezpieczna i trwała.

Podczas gdy jedne firmy z branży izolacyjnej poszerzają zakres usług, inne specjalizują się i na stałe znajdują swoje miejsce w odpowiedniej niszy wykonawczej. Sanacja rys i pęknięć, uszczelnianie, wtórne przepony poziome i pionowe bez odkopywania budynków, to tylko mały jej wycinek. W Polsce jest to bardzo dynamicznie rozwijający się sektor budownictwa. Jednak ciągle brakuje jeszcze praktycznej wiedzy co do doboru środków iniekcyjnych, właściwej technologii ich zastosowania oraz techniki używania odpowiednich pomp i urządzeń.

Producenci środków iniekcyjnych podejmują wiele trudów, aby jakość prac w tym zakresie wzrosła. Zbyt rzadko jednak są one poparte rozwiniętą częścią praktyczną dotyczącą iniekcji ciśnieniowych czy maszynowego nakładania powłok izolacyjnych. Ważna jest świadomość, że iniekcje bezciśnieniowe (grawitacyjne) można tak naprawdę dla większość środków stosować jedynie do maksymalnie 60% wilgotności objętościowej muru, czyli faktycznie głównie prewencyjnie.

natryskarka do izolacjiOdpowiednie szkolenia praktyczne w tej dziedzinie służą wszystkim. Inwestor i projektant mają gwarancję fachowej usługi. Firma pracuje skuteczniej i efektywniej, także  producentowi  przysłuży się pozytywna opinia na rynku. Uczestnictwo w szkoleniu wiąże się z niskimi kosztami, które zwracają się zwykle już po pierwszej budowie.Mało jest również na polskim rynku profesjonalnego i sprawdzonego sprzętu iniekcyjnego. Większość stosowanych w Polsce pomp do iniekcji to niestety ciągle jeszcze poprzerabiane agregaty malarskie. Pakery stosowane do iniekcji, niezależnie od potrzeb, robione są metodą garażową z przewierconych śrub i wyposażane są w kalamitki do smarowania maszyn…

Temat dotyczy również nowoczesnych izolacji płaszczyznowych: masy bitumiczne 2K, szlemy, tynki renowacyjne nakładane są często jeszcze ręcznie lub za pomocą starych tynkownic. Ciężko jest więc znaleźć partnera, który zaoferuje odpowiedni sprzęt, poradzi a w razie potrzeby wyszkoli.
Jedną z nielicznych, fachowych i wyspecjalizowanych firm w Polsce, zajmującą się sprawami technik izolacyjnych jest Tikal Polska.

natryskarkaDziałalność firmy Tikal Polska bazuje na fachowych poradach i specjalistycznych szkoleniach, związanych z wdrażaniem i obsługą technologii izolacyjnych. Zatrudniani tam fachowcy z wieloletnim praktycznym doświadczeniem wykonawczym chętnie podzielą się swoim doświadczeniem i doradzą odpowiedni dla Państwa potrzeb sprzęt.
Współpracując z takimi firmami jak mi.: Remmers, Schomburg, Deitermann, PCI, Sika, Webac, Koester - firma Tikal Polska posiada dobry przegląd technologii izolacyjnych oferowanych na polskim rynku.

Druga strona działalności tej firmy to produkcja i dystrybucja wysokojakościowych pakerów iniekcyjnych (iniektorów), specjalnych kalamitek iniekcyjnych, profesjonalnych pomp iniekcyjnych, jak i szerokiego osprzętu uzupełniającego. Znajdziemy tu zestawy sprzętu dla początkujących jak i wysoce wyspecjalizowane urzą.dzenia dla niszowych zastosowań.

Wraz ze sprzętem można tu uzyskać nie tylko jego pokaz ale i praktyczne szkolenie na budowie jak i stały dostęp do porad. Szkolony personel otrzymuje odpowiedni certyfikat pomocny dla wykonawcy przy akwizycji zleceń.

Jej kooperanci to tacy producenci profesjonalnego sprzętu jak: Dittmann, Cura, Wiwa, Titan, Graco czy Wagner Colora.

W ofercie znajdują się również wybrane specjalistyczne narzędzia ułatwiające pracę przy izolacjach jak mieszarki i szlifierki Eibenstock czy młotki pneumatyczne Strap Air. Firma oferuje oczywiście pełny serwis dla swoich produktów.

Dużą zachętą do nawiązania współpracy z firmą Tilak Polska są niewygórowane ceny proponowanych produktów i jej specjalizacja w branży iniekcyjnej. Warto zajrzeć na jej strony internetowe – www.tikal.pl jak i www.iniektor.pl oraz zadzwonić i osobiście zasięgnąć porady.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Stanisław Sławiński

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Tikal Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także