Izolacje poliuretanowe – SIPUR

0
Izolacje poliuretanowe – SIPUR

Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR” zrzesza firmy z branży izolacji poliuretanowych.

Izolacje poliuretanowe – SIPUR - zdjęcie 1Celem działania SIPUR jest efektywne reprezentowanie firm działających w branży izolacji poliuretanowych oraz promocja nowoczesnych, bezpiecznych i ekologicznych materiałów izolacyjnych.

Misja „SIPUR”:

  • Efektywna praca w celu zrzeszenia i reprezentowania wspólnych interesów firm z branży izolacji poliuretanowych, działających zgodnie z prawem, w poczuciu społecznej odpowiedzialności i przestrzegających zasad etyki biznesu,
  • Dynamiczna promocja nowoczesnych, bezpiecznych i proekologicznych izolacji poliuretanowych, oferowanych przez zrzeszone firmy,
  • Aktywne krzewienie wiedzy o najnowszych technologiach i produktach wśród projektantów i wykonawców dla budowy i rozwoju świadomości najbardziej efektywnych rozwiązań, możliwych dzięki izolacjom poliuretanowym,
  •  Skuteczne zapewnienie bezpieczeństwa branży poprzez egzekwowanie zasad uczciwej konkurencji oraz stały, skrupulatny monitoring spójności i racjonalności obowiązujących i nowowprowadzanych przepisów i norm dotyczących funkcjonowania branży izolacji poliuretanowych.

Podstawowe obszary działalności Związku:

  • Promocja–edukacja,
  • Legislacja,
  • Normy i standardy,
  • Zagadnienia ubezpieczeniowe.

„SIPUR” aktywnie współpracuje z organami państwowymi, instytutami badawczymi, polskimi i europejskimi organizacjami i stowarzyszeniami branżowymi, wyższymi uczelniami technicznymi i rolniczymi oraz szkołami ponadgimnazjalnymi przygotowującymi młodzież do pracy w budownictwie oraz mediami tradycyjnymi i elektronicznymi.

W ramach Związku działają trzy podstawowe grupy produktowe wymienione poniżej w kolejności alfabetycznej:

W 2014 roku podjęto następujące działania

Spotkanie Komitetu Zarządzającego PU Europe, Bruksela 23.01.2014

23 stycznia br. przedstawiciel SIPUR wziął udział w spotkaniu Komitetu Zarządzającego PU Europe. Podczas spotkania omówiono obecne i przyszłe wyzwania stojące przed branżą materiałów izolacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem produktów PUR i PIR. Od roku 2010 SIPUR aktywnie uczestniczy w pracach europejskiej federacji zrzeszającej organizacje krajowe oraz globalnych, wiodących producentów wyrobów ze sztywnej pianki poliuretanowej, a jego przedstawiciel zasiada w Zarządzie tej międzynarodowej organizacji.

TERMO-HYDRO-IZOLACJE, Sosnowiec, 21.02.2014

SIPUR został Partnerem Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, organizatora II Sympozjum „Termo-Hydro-Izolacje”, którego tematyka była związana z rosnącymi wyzwaniami dot. termoizolacji budynków. Głównym celem sympozjum była analiza problematyki technicznej i prawnej dotyczącej wyrobów, materiałów oraz systemów izolacji cieplnej przegród budowlanych.

SIBEX 2014, Sosnowiec, 21-23.02.2014

SIPUR objął honorowym patronatem Targi Budowlane SIBEX 2014 w Sosnowcu, w których uczestniczył po raz pierwszy prezentując na swoim stoisku przykładowe produkty izolacyjne wykonane z PU. Kolejna 7 edycja targów SIBEX 2014 odbyła się w dniach 21-23 lutego. Częściami składowymi tego wydarzenia były: Salon Stolarki Budowlanej; Salon Techniki Grzewczej i Klimatyzacyjnej SILTERM-INSTAL; Salon ENERGIA dla DOMU; Salon Bram, Rolet i Ogrodzeń BRAMexpo; Targi Mieszkaniowo-Developerskie; Targi Wyposażenia Wnętrz Silesia INTERIOR oraz Targi Technologii Izolacyjnych IZOLACJE.

BUDMA 2014, Poznań, 11.03-14.03.2014

W marcu br. SIPUR uczestniczył w Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2014. Na swoim stoisku przedstawiciele Związku prezentowali oprócz przykładowych izolacji technicznych wykonanych z PU, także makietę dachu skośnego zaizolowanego przy pomocy płyty PIR oraz dachu płaskiego, w którym izolację stanowiła natryśnięta zamknięto-komorowa pianka PU. Ekspozycje ponad 1000 przedsiębiorstw z Polski i zagranicy odwiedziło prawie 50 tysięcy gości. Zdecydowaną większość z nich stanowili profesjonaliści: architekci, handlowcy, wykonawcy, studenci i uczniowie a także inwestorzy.  Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili!

BUDMIKA 2014, Poznań, 23-25.04.2014

W ramach działań skierowanych do przyszłych profesjonalistów branży budowlanej SIPUR został sponsorem Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Budowlanej BUDMIKA 2014. Konferencja odbędzie się w dniach 23-25.04.2014 w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 2. Już teraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia strony www.Budmika.Put.Poznan.Pl.

ZOIIB, Koszalin, 19.03.2014

19 marca br. w Koszalinie odbyła się dla członków Zachodniopomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa prezentacja pt. "Poliuretan - uniwersalny i skuteczny materiał izolacyjny".

Spotkania z uczniami i nauczycielami ponadgimnazjalnych szkół budowlanych

W I kwartale br. SIPUR kontynuował działania promocyjno-edukacyjne skierowane do przyszłych profesjonalistów z branży budowlanej. Ich głównym celem jest przekazanie w interesujący i nowoczesny sposób profesjonalnej informacji o budowie, parametrach technicznych, wyróżniających cechach oraz szerokich możliwościach stosowania wyrobów izolacyjnych z poliuretanu, zgodnie z hasłem „POLIURETAN IZOLUJE LEPIEJ”. Przedstawiciele SIPUR spotkali się z uczniami i nauczycielami ponadgimnazjanych szkół budowlanych w województwie łódzkim i dolnośląskim.

AMB Technic w gronie firm członkowskich S

Na przełomie roku do związku SIPUR dołączyła firma AMB Technic z Koła, kierowana przez pana Marka Bernaciaka (www.amb.pl). AMB technic specjalizuje się w systemach precyzyjnego i powtarzalnego dozowania materiałów lejnych od bardzo niskiej do bardzo wysokiej lepkości zarówno jedno jak i dwuskładnikowych (kleje i żywice, silikony, smary, pasty, pianki poliuretanowe, elastomery, uszczelniacze itp. które są szeroko stosowane w nowoczesnych procesach produkcyjnych w wielu gałęziach przemysłu). Firma posiada największe w tej części Europy laboratorium, w którym przeprowadza szereg testów niezbędnych do opracowania i wdrożenie projektu.

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania, prosimy o kontakt.

Alina Kowalska, Biuro SIPUR, e-mail: info@sipur.pl
Maciej Kubanek, Sekretarz Generalny, e-mail: sekretarz@sipur.pl; tel. kom. 792 208 623

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: SIPUR

Polecamy Ci również

Zobacz także