Izolacja z ochroną antybakteryjną

Nieestetyczne zacieki będące efektem skraplania się pary wodnej na powierzchni zimnej rury oraz straty energii wynikające z wymiany ciepła pomiędzy czynnikiem chłodzącym a otoczeniem to dwa największe problemy związane z instalacją chłodniczą czy klimatyzacyjną.

W ich rozwiązaniu może pomóc nam zastosowanie odpowiedniej izolacji. Otulina AF/Armaflex z wbudowaną ochroną antybakteryjną MICROBAN, nowość w ofercie firmy Armacell, dzięki swoim doskonałym parametrom, zapewni nie tylko niezawodną kontrolę kondensacji, ale również wydajną oszczędność energii i komfort higieniczny powietrza.

Bariera kondensacji
AF/Armaflex - otulina wykonotulina z piankiana z plastycznej pianki na bazie syntetycznego kauczuku - pozwala stworzyć niezawodną barierę zapobiegającą kondensacji pary wodnej na powierzchni rury. Jest to możliwe dzięki zamkniętej strukturze komórkowej materiału oraz jego współczynnikowi dyfuzji wynoszącemu ponad 10000. Jednocześnie, bardzo niski współczynnik przenikania ciepła, o wartości poniżej 0,033 W/(m²·K) (przy temperaturze 0°C), zapewnia dodatkową oszczędność energii, która w okresie 10 lat może być nawet o 12% wyższa niż w przypadku tradycyjnych produktów tego typu dostępnych na rynku.

otuliny instalacjiPodczas tworzenia AF/Armaflex specjaliści z firmy Armacell zastosowali nową technologię produkcji pianki. Dzięki temu struktura komórkowa nowej izolacji firmy Armacell jest widocznie mniejsza niż w przypadku tradycyjnych materiałów elastomerowych. Pozwoliło to na stworzenie materiału o unikalnych parametrach, których kombinacja była uważana do tej pory za niemożliwą do osiągnięcia dla elastycznych materiałów izolacyjnych. Dodatkowo, wysoka elastyczność AF/Armaflex pozwala na bardzo łatwą instalację otuliny na izolowanej powierzchni. Sam montaż jest również ułatwiony dzięki zastosowaniu taśmy samoprzylepnej po obu stronach styku, co powoduje, że instalacja otuliny na rurze jest nie tylko szybka, ale i trwała. Kolejną zaletą otuliny AF/Armaflex są jej bardzo dobre właściwości ogniowe. Materiał, z którego wykonano tę izolację jest niezapalny, niekapiący oraz samogasnący. Dzięki temu, nawet w tak ekstremalnej sytuacji, jaką jest pożar, mamy gwarancję, że otulina AF/Armaflex nie spowoduje dalszego rozprzestrzeniania ognia.

uchwyt do rurNie tylko izolacja
Jednak AF/Armaflex, to nie tylko sama izolacja. Firma Armacell zapewnia nam cały system z kompletną gamą rozwiązań, począwszy od uchwytów do rur Armafix oraz taśm i pasów AF/Armaflex aż po systemy osłon Arma-Check, pozwalających znacznie zwiększyć wytrzymałość mechaniczną samej izolacji. Dodatkowo firma Armacell ma w swojej ofercie różnego rodzaju produkty pomagające w montażu oraz konserwacji, które zostały stworzone specjalnie z myślą o AF/Armaflex. Wymienić tu można choćby klej Armaflex 520, farbę ochronną Armafinish 99, czy płyn czyszczący Armaflex pozwalający utrzymać izolację w jak najlepszej formie przez długi czas.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Armacell

Polecamy Ci również

Zobacz także