Izolacja ścian z kaset stalowych

Stalrock Max to innowacyjna, dwugęstościowa płyta z wełny mineralnej przeznaczona do izolacji lekkich ścian warstwowych wykonanych z kaset stalowych, stosowanych w budownictwie przemysłowym, magazynowym i obiektach użyteczności publicznej.

izolacja ścian z kaset stalowychWykonanie ścian z kaset stalowych jest stosunkowo tanim i często stosowanym rozwiązaniem w budynkach przemysłowych. Podstawowym problemem w tym przypadku jest jednak zapewnienie odpowiedniej temperatury we wnętrzu obiektu zarówno latem, jak i zimą. Stalrock Max to odpowiedź na częste problemy, jakie sprawia izolowanie tego typu ścian. Opracowana przez Rockwool nowa płyta izolacyjna wykorzystuje wszystkie zalety wełny mineralnej. Jej zastosowanie zapewnia wnętrzu ochronę przed chłodem w zimie – ale co równie istotne – chroni przed nagrzanymi blachami w lecie. Dodatkowo zapewnia odpowiednie wyciszenie wnętrza oraz ochronę przeciwpożarową budynku. Powoduje, że produkowane w tej technologii obudowy hal stalowych mają bardzo dobre właściwości użytkowe.

Płyty Stalrock Max o zaburzonej strukturze włókien mają zespoloną fabrycznie dwugęstościową budowę warstwową. Jest to unikalne rozwiązanie na rynku. Warstwa od strony kaset ma grubość 100 mm, a druga – od strony blachy trapezowej – 40 mm. Warstwa zewnętrzna wykonana jest z twardej wełny mineralnej o dużej gęstości i stanowi utwardzone oraz stabilne podłoże dla montowanych okładzin zewnętrznych. Dzięki dużej gęstości wierzchniej warstwy nie trzeba stosować folii wiatroizolacyjnych. Ma to istotny wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa pożarowego konstrukcji. Natomiast warstwa wewnętrzna przylegająca do blachy w kasecie wykonana jest z elastycznej wełny mineralnej, dzięki czemu łatwiej dopasowuje się do przetłoczeń blachy.

Dzięki jednej krawędzi z wyfrezowanym wpustem, płyty Stalrock Max montuje się w kasecie w taki sposób, że izolacja o grubości 40 mm przykrywa złącze kaset. Pozwala to zminimalizować liniowy mostek termiczny, a tym samym w znacznym stopniu poprawić współczynnik przenikania ciepła całej ściany i zwiększyć grubość termoizolacji bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów związanych ze wzrostem głębokości kasety.

Dwugęstościowa struktura płyt Stalrock Max znacznie poprawia ich właściwości akustyczne. Istnieje również możliwość otrzymania płyt z dodatkową warstwą włókniny szklanej od strony wewnętrznej w rozwiązaniu z kasetą perforowaną, co umożliwia konstruowanie ścian o dobrej izolacyjności akustycznej i współczynniku pochłaniania dźwięku.

Stalrock Max charakteryzuje się także prostym i szybkim montażem. Dzięki wyraźnemu oznakowaniu krawędzi wyeliminowane zostało ryzyko pomyłek w trakcie instalowania ocieplenia. Łatwo także dokonać ostatecznej kontroli mocowania przed przykręceniem blachy elewacyjnej. Płyty Stalrock Max mogą być stosowane z każdym typem kaset stalowych i każdym typem blachy elewacyjnej, zarówno w układach pionowych, jak i poziomych.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Ewa Kulesza

Źródło: Rockwool

Polecamy Ci również

Zobacz także