Izolacja rur – oszczędność i bezpieczeństwo ogniowe

1
izolacja rur

otuliny rurIzolacja instalacji powinna zapewniać nie tylko obniżenie strat energii, ale także cechować się odpowiednim bezpieczeństwem ogniowym.

Izolacje instalacji grzewczych i wodno-kanalizacyjnych firmy Armacell wyróżniają się termoizolacyjnością oraz wysoką klasą ogniową. Otuliny rur SH/Armaflex znajdują wiele zastosowań. Są przeznaczone do zabezpieczania rur grzewczych, instalacji wodno-kanalizacyjnych, a także rur z ciepłą i zimną wodą. Elastomerowa izolacja jest wykonywana na bazie spienionego kauczuku syntetycznego. Charakteryzuje się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, wynoszącym nawet poniżej 0,036 W/(m·K), dzięki czemu znacznie obniża wymianę energii pomiędzy instalacją i otoczeniem. Przekłada się to na zwiększenie sprawności instalacji oraz zmniejszenie strat energii.
Dodatkową zaletą izolacji SH/Armaflex jest wykorzystanie do jej produkcji unikalnej technologii Microban®, która zapewnia ochronę antybakteryjną i antypleśniową. Dzięki temu na materiale izolacyjnym nie rozwijają się mikroorganizmy, zagrażające zdrowiu i trwałości instalacji. Izolacja zapewnia także redukcję hałasu, co jest szczególnie istotne w przypadku instalacji wodnych. Dodatkowo struktura materiału zapobiega nasiąkaniu i skraplaniu się wody na powierzchni rur w czasie ich eksploatacji.
Równie ważną zaletą jest bezpieczeństwo pożarowe otulin, które wyróżniają się podwyższoną klasą ogniową. Mają one właściwości samogasnące (klasa B), a w czasie pożaru nie wytwarzają się płonące krople i cząstki (klasa d0), co znacznie ogranicza ryzyko rozprzestrzeniania się ognia.

izolacja instalacjiotuliny do rur

Izolacja SH/Armacell charakteryzuje się łatwością montażu (pianka kauczukowa jest miękka). Otuliny są oferowane m.in. w rozmiarach dostosowanych do wymagań izolacji cieplnej przewodów i komponentów zawartych Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Armacell

Polecamy Ci również

Zobacz także