Izolacja kominka

Kominek w domu to dziś standard. Kto liczy koszty, ten wie, że oprócz dobrego wkładu kominkowego warto go także wyposażyć w bezpieczną i trwałą izolację. Dzięki temu kominek będzie nie tylko ozdobą salonu, ale też efektywnym źródłem ciepła.

izolacja kominkaNa polskim rynku już od ponad pięciu lat obecne są płyty do izolacji kominków Firerock. Ostatnio jednak firma Rockwool wprowadziła kilka zmian związanych z tym produktem. Firerock to materiał izolacyjny stworzony specjalnie z myślą o izolacji kominka – jego wyciągu, komory paleniskowej – oraz ochronie tylnej ściany przed nadmiernym nagrzaniem. Stanowi trwałe połączenie płyty ze skalnej wełny mineralnej z warstwą folii aluminiowej, które zapewnia specjalny klej odporny na działanie wysokich temperatur. Stosowanie płyt Firerock w znacznym stopniu ułatwia montaż izolacji w trakcie instalacji kominka. Właściwości mechaniczne płyt sprawiają, iż niezwykle łatwo tnie się je nożem, co w praktyce ogranicza ilość akcesoriów potrzebnych do montażu.

Pozostałe zalety płyty:

  • jest produktem stworzonym specjalnie z myślą o kominkach i uwzględnia wszystkie specyficzne wymagania tego typu zastosowań,
  • zapewnia całkowite bezpieczeństwo przeciwpożarowe – został sklasyfikowany jako wyrób niepalny,
  • wpływa na podwyższenie wydajności kominka poprzez zmniejszenie strat ciepła,
  • ekran aluminiowy trwale przytwierdzony do wełny specjalnym klejem odbija ciepło i zwiększa efektywność kominka,
  • wytrzymuje temperaturę stałą w wysokości 600ºC,
  • charakteryzuje się stabilnością wymiarową przez cały okres eksploatacji.

Obecnie w ofercie firmy znajdują się płyty Firerock w dwóch grubościach 25 i 30 mm o zmienionych wymiarach – 1000 x 500 mm. Specjalnie dla nich zaprojektowane zostało też nowe opakowanie – czerwony karton, który zdecydowanie wyróżnia się na tle innych produktów.

Z naszych badań wynika, że obecnie nie myśli się o kominku jedynie w kategoriach elementu dekoracyjnego. Zarówno firmy montujące kominki, jak i indywidualni klienci mają świadomość, że jest on także źródłem wysokich temperatur, dlatego też przy jego montażu nie można pominąć izolacji termicznej – mówi Agnieszka Lisikiewicz, Product Manager w Rockwool Polska.

Oceń artykuł
5,00 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Rockwool Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także